داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
گوگل به دنبال شکست ترامپ در انتخابات آتی آمریکا
کد مطلب: ۶۷۵۶۵
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۶
یکی از کارکنان سابق گوگل گفت این غول فن‌آوری می‌خواهد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ شکست بخورد و تلاش می‌کند این انتخابات را تحت تاثیر قرار دهد.
گوگل به دنبال شکست ترامپ در انتخابات آتی آمریکا
«کوین کرنکی» یکی از مهندسان گوگل که تا سال ۲۰۱۸ برای این شرکت کار می‌کرد در گفتگو با فاکس‌نیوز مدعی شد این غول اینترنتی پر از کارمندان متعصب سیاسی است که می‌خواهند دونالد ترامپ در انتخابات آتی آمریکا شکست بخورد.

کرنکی گفت: «آن‌ها واقعا می‌خواهند ترامپ در سال ۲۰۲۰ شکست بخورد. این موضوع بحث این روز‌های آنهاست. افراد بسیار متعصب در تمامی سطوح کاری گوگل حضور و کنترل زیادی بر روند سیاسی دارند. باید واقعا درباره آن نگران باشیم».

کرنکی در پاسخ به این سوال که آیا گوگل تلاش خواهد کرد در انتخابات آتی آمریکا «تاثیر بگذارد» تا مانع انتخاب مجدد ترامپ شود گفت: «بله، معتقدم که همین‌طور است. این یک تهدید بزرگ به نظر می‌رسد. آن‌ها با صراحت گفتند فکر می‌کنند سال ۲۰۱۶ یک اشتباه روی داد. آن‌ها فکر می‌کردند ترامپ در ۲۰۱۶ شکست می‌خورد».

بنا به گزارش فاکس‌نیوز، کرنکی در سال ۲۰۱۸ به اتهام سوءاستفاده از تجهیزات گوگل، از این شرکت اخراج شد. اما خود او اصرار دارد به دلیل دیدگاه‌های خاصش کنار گذاشته شده و حالا خودش را یک افشاگر می‌داند.

در اوایل سال ۲۰۱۶، گزارش‌هایی مبنی بر دستکاری نتایج جستجو‌ها از سوی گوگل به نفع هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات، منتشر شد، اما این شرکت فن‌آوری بار‌ها دستکاری موتور‌های جستجوگر را تکذیب کرده است.

دو ماه پیش نیز دونالد ترامپ شرکت‌های فیس‌بوک، گوگل و آمازون را به اعمال تبعیض علیه خود متهم کرد و گفت درباره این شرکت‌ها نوعی انحصار در حال وقوع است. او گفت: «تبانی واقعی میان آن‌ها و دموکرات‌هاست. می‌توانم به شما بگویم آن‌ها علیه من تبعیض قائل می‌شوند. مردم درباره تبانی حرف می‌زنند. تبانی واقعی میان دموکرات‌ها و این شرکت‌ها وجود دارد، زیرا آن‌ها در طول رقابت‌های انتخاباتی بسیار مخالف من بودند».

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark