داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امتناع درازهی از پاسخ به خبرنگاران
کد مطلب: ۷۰۵۲۵
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۰
نماینده سابق سراوان در مجلس شورای اسلامی از پاسخ به خبرنگار فارس در مورد چگونگی جذبش در هیأت علمی مجتمع آموزش عالی سراوان و مواردی که در مورد مدرک تحصیلی وی مطرح بود، امتناع کرد.
امتناع درازهی از پاسخ به خبرنگاران

به گزارش اوشیدا به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، به دنبال ثبت سوژه اعتراض به جذب نماینده هتاک به عنوان هیئت علمی دانشگاه سراوان و سوژه چرا نماینده هتاک عضو هیأت علمی دانشگاه شد؟ در سامانه فارس من، خبرنگاران فارس تلاش کردند موضوع را از مسؤولان استانی و وزارت علوم و مجلس پیگیری کنند.

در گام نخست خبرنگار فارس این موضوع را از هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی پیگیری کرد.

محمدعلی کی نژاد رئیس هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی در این باره به خبرنگار فارس، تاکید کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه نقش سیاست‌گذاری را بر عهده دارد و تکالیف اجرایی بر عهده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم است.

وی خاطرنشان کرد: اما هیچ شخصیت حقیقی و حقوقی تاثیری در فرآیندهای قانونی جذب اعضای هیات علمی ندارد و همه امور مربوط به جذب هیات علمی فارغ از مقام و نام شخص، بر اساس قوانین و مقررات جاری، انجام می‌شود.

خبرنگار فارس این موضوع را از مرکز جذب وزارت علوم، پیگیری کرده است و این مرکز در پاسخ به این پیگیری، بر عدم وجود هرگونه لابی یا فشار در جذب نماینده سابق سراوان به عنوان عضو هیات علمی در مجتمع آموزش عالی حوزه انتخابیه تاکید کرد.

و اما پیگیری خبرنگار فارس برای مصاحبه با عبدالباسط درازهی تاکنون بی نتیجه مانده و هر بار که تماس گرفتیم به ساعت دیگر موکول و در نهایت گوشی همراه را از دسترس خارج کردند.

رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان نیز به گفته همکارانشان به مدت یک هفته ماموریت خارج از استان است و تلاش برای ارتباط گرفتن خبرنگاران با وی فعلا میسر نشد.

پیگیری خبرنگار فارس همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/3139
Share/Save/Bookmark