داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
گزارش اوشیدا ازمعرفی یک مکان تاریخی با بافتی متفاوت در سیستان
آغاز بازسازی ارگ محمد حسین خان نارویی/ راه اندازی مرکز اقامتی جهت گردشگران
کد مطلب: ۴۰۷۳۵
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۳
مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت:نزدیکی به چاه نیمه ها و زیبایی سه کوهه و قلعه نو سبب شده ارگ محمد حسین نارویی را با توجه به اینکه مورد ذوق و سلیقه گردشگران است در مرحله بازسازی قرار دهند.
آغاز بازسازی ارگ محمد حسین خان نارویی/ راه اندازی مرکز اقامتی جهت گردشگران
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: سیستان با تاریخی کهن و فراز و نشیب های فراوان معیاد گاه اتفاقات و رخدادهای گوناگون با مردمانی نیک اندیش است که با چشم دل که بنگری زیبای های خواهید که در لا یه لایه آن فرهنگ و تمدنی کهن در دل خود جای داده است و این است که هر آنچه از سیستان و مردمان نیک سزشت ان گفته شود با زهم قابلیت های فراوانی برای گفتن باقی مانده است.
یکی از اماکن تاریخی و مورثی سیستان ارگ محمد حسین نارویی می باشد که در سه قلعه از توابع شهرستان زهک قرار دارد. زیبایی ارگ محمد حسین به اندازه ایی است گردشگران نظرات گوناگونی  راجع شکوه و عظمت ان گفته اند.
اسميت يكي از سياحان انگليسی كه در سال۱۸۷۱ميلادی به سيستان آمد، مي گويد:«قلعه نو يكی از اصلی ترين مراكز سيستان و محل سكونت سردار شريف خان است.ديوارهای ارگ محكم و براي دفاع مناسب هستند.این بنا در 170 سال قبل ساخته شده است.
مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در گفتگو با اوشیدا گفت:ارگ محمد حسین خان نارویی بزودی بازسازی و مرمت خواهد شد.
مشتاق گوهری با اشاره به توسعه گردشگری در سیستان افزود:بدلیل اینکه ارگ نارویی از فضای جالبتری برخوردار است در اولویت بازسازی قرار گرفته است .

وی افزود:نزدیکی به چاه نیمه ها و زیبایی سه کوهه و قلعه نو سبب شده که کارشناسان ارگ محمد حسین نارویی را با توجه به اینکه مورد ذوق و سلیقه گردشگران است در مرحله بازسازی قرار دهند.

گوهری افزود:شهر سوخته با توجه به اینکه فاصله زیادی تا مراکز شهری سیستان دارد برای برگزاری نمایش ها ،و موزه استفاده خواهد شد .
این مسئول گفت:سعی برآن است که یک مرکز اقامتی درجه یک در سطح ملی راه اندازی شود و بتواند با مراکز اقامتی ملی رقابت کند.
گوهری اظهار کرد:این مرکز اقامتی پس از راه اندازی ظرفیت 80 نفرگردشگر را در هر سفر خواهد داشت.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark