داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
فرماندار نیمروز:
ورزش دارویی موثر در برابر آسیب های اجتماعی است
کد مطلب: ۷۱۹۵۷
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۵
محمد علی قهرمانی گفت: در دنیای امروز که بشر گرفتار آسیب های اجتماعی شده است ورزش همگانی لازمه ی زندگی است.
ورزش دارویی موثر در برابر آسیب های اجتماعی است
محمدعلی قهرمانی فرماندارشهرستان نیمروز در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا؛ با اشاره به هفته تربیت بدنی گفت: فقر،اعتیاد و بیکاری از مهم ترین آسیب های اجتماعی در شهرستان نیمروز است و نیازمند تهیه آمار و برنامه ریزی دقیق است.

وی افزود :مسئولین باید بصورت کارشناسانه نقش فعال تری در حوزه جوانان داشته باشند و راهکارهای لازم در حوزه مرتبط با امور جوانان را ارائه نمایند تا برگزاری و خروجی این جلسات به بهترین نحو صورت پذیرد.

وی همچنین چالش های فضای مجازی و شبکه های اجتماعی را یک حقیقت اجتناب ناپذیر خواند و بیان داشت : تهدید های فضای مجازی را باید به فرصت تبدیل کرد ، متاسفانه با ورود تکنولوژی به کشور فرهنگ استفاده از آن وارد نشده است.

قهرمانی ادامه داد :دستگاه های فرهنگی و متولی حوزه جوانان بایستی تلاش جدی تر نسبت به آگاه سازی جوانان در خصوص فضای مجازی داشته باشند.

فرماندار نیمروز با توجه به هفته تربیت بدنی و ورزش به نقش ورزش همگانی در جامعه اشاره کرد و گفت : در دنیای امروز که بشر گرفتار آسیب های اجتماعی شده است ورزش همگانی لازمه ی زندگی است.

وی در ادامه گفت : ورزش در دنیای کنونی بسیار حائز اهمیت است و در برخی کشورها به یک صنعت و یک ابزار قدرت تبدیل شده است.

قهرمانی تصریح کرد: در شرایط کنونی که همه درگیر بیماری کرونا هستیم ثابت شده است که‌ ورزش سبب می‌شود سیستم ایمنی بدن در مقابله با خیلی از بیماری‌ها محافظت شود.

وی ورزش را دارویی قوی برای افراد در مقابله با بیماری‌ها، چه در مرحله پیشگیری و درمان دانست و گفت: با ورزش کردن از بسیاری بیماری‌ها که باعث بستری شدن افراد می‌شود مانند کرونا می توان جلوگیری کرد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark