داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
عدم توجه به هشدار های وزارت بهداشت در زابل/تجمع های بی مورد باعث نگرانی شهروندان شد
کد مطلب: ۶۹۴۳۷
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۶
تجمع مردم برای خرید گوسفند و کود کشاورزی باعث نگرانی شهروندان سیستانی شده است.
عدم توجه به هشدار های وزارت بهداشت در زابل/تجمع های بی مورد باعث نگرانی شهروندان شد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ در روزهای پایانی سال مردم با پدیده ای جدید از بیماری ها آشنا شدند که پیشگیری آن تنها ماندن در خانه و رعایت بهداشت فردی عنوان می شود.
ویروس کرونا که این روزها به اخبار روز کشور تبدیل شده است بسیاری از مردم را خانه نشین کرده ، مردم ایران با رعایت نکات بهداشتی سلامتی خود را در مقابل این بیماری تضمین می کنند.
اما در منطقه سیستان که با اعلام رسمی وزارت بهداشت سه فرد مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان سینا زابل بستری هستند مردم دست از تجمع های بی مورد بر نداشته اند.
میدان مال یا همان محل خرید و فروش گوسفند مهمترین مرکز تجمع در زابل عنوان می شود ، روزانه صد ها دامدار از سراسر سیستان برای فروش دام خود به این محل مراجعه می کنند .
در کنار دامداران مردم نیز برای خرید به صف می شوند و از رعایت ابتدایی ترین نکات بهداشتی نیز چشم پوشی می کنند.
همچنین با آغاز فصل زراعی جدید ، کشاورزان برای دریافت سهمیه کود خود در صف های شلوغ تجمع کرده اند که این امر نیز باعث تشدید نگرانی در بین سایر شهروندان شده است.
دکتر جواد اکبری زاده معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل در این خصوص گفت: هر گونه تجمع باعث گسترش ویروس در بین مردم می شود.
وی افزود: مردم تا اطلاع ثانوی از شرکت در هر گونه تجمع باید خودداری کنند.
به گفته دکتر هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل تا امروز تعداد مبتلایان به ویروس کرونا تنها سه نفر بوده اند اما ۵۶ نفر نیز با علائم مشکوک در بیمارستان تنفسی سینا بستری هستند.

انتهای پیام/Share/Save/Bookmark