داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
در خطبه های نماز جمعه نیمروز عنوان شد؛
اقدامات سپاه و بسیج غیر قابل انکار است/دانش آموزان نیمروز دیگر از تحصیل باز نمی مانند
کد مطلب: ۶۴۴۸۷
تاریخ انتشار:جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۵
امام جمعه نیمروزگفت: اقدامات مردم یاری و تامین امنیتی سپاه و بسیج موجب شادی دل مردم محروم نیمروز شد که این مهم جای تقدیر و قدردانی دارد.
اقدامات سپاه و بسیج غیر قابل انکار است/دانش آموزان نیمروز دیگر از تحصیل باز نمی مانند
به گزارش اوشیدا، حجت الاسلام والمسلمین محمد راشکی در خطبه های این هفته نماز جمعه نیمروزبا گرامیداشت هفته دفاع مقدس و لزوم توجه به درس هایی که از این آزمایش الهی گرفتیم، اظهار داشت: انقلاب تازه به پیروزی رسیده با بحران های داخلی روبرو بود کشور ما آماده روبرو شدن با دشمنان خارجی را نداشت اما ملت ایران با حرکتی یک پارچه پرخروش و با ایمان و رهبریت امام بزرگوار و با الگو گرفتن از حادثه عاشورا و قیام ابا اعبدالله الحسین توانست در مقابل دشمنان تا دندان مسلح مقاومت کرده و به پیروزی برسد.

وی افزود: اگرچه در این جنگ هزاران جوان ما شهید شدند اما دشمنان نتوانستند ذره ای از خاک ایران را تصرف کنند و در برابر قدرت اراده و دینداری ملت ایران سرافکنده شدند.

امام جمعه نیمروز با تاکید بر اینکه وحدت، ولایت مداری و ایمان رمز پیروزی بر دشمنان است، بیان کرد: این وحدت ، ولایت مداری، روحیه بسیجی، ایثارگری و فداکاری بود که در ۸ سال دفاع مقدس باعث پیروزی حق بر باطل شد و باید همیشه جاودانه باشد.

وی ادامه داد: این روحیه ایثار و شهادت طلبی باید در جامعه نهادینه شود تا همیشه تاریخ جوانان ما با این روحیه بسیجی و شجاعت باعث حفظ ارزش ها و دستاوردهای انقلاب باشند.

راشکی با اشاره به پیام عاشورا، اذعان داشت: پیام عاشورا پیام مبارزه با ظلم، امر به معروف و نهی از منکر، حق محوری و دفاع از دین و قرآن و سنت پیامبر ( ص) است که لازم است همه مابه آن توجه کنیم.

وی همچنین با تقدیر از سپاه برای برگزاری رزمایش خدمت و مردم یاری بسیج، خاطرنشان کرد: فعالیتهای سپاه نیمروز در این شهرستان قابل تقدیر هست توجه به محرومین و نگاه ویژه به خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران و نیز ساختن واحدهای مسکونی برای فاقدین خانه و کمک به دانش آموزان در تهیه نوشت افزار در امر تحصیل فقط بخش کوچکی از فعالیتهای این نهادانقلابی است.

امام جمعه شهرستان نیمروز همچنین با اشاره به فرارسیدن سال تحصیلی جدید، از آموزش و پرورش این شهرستان تقدیر کرد و گفت:آموزش و پرورش این شهرستان توانست با کمک مردم وخیرین به دانش آموزان نیازمند کمک کرده و نگذارد این عزیزان به خاطر لوازم والتحریر از تحصیل بازبمانند و باساخت مدارس در روستا ها فرصت تحصیل را برای دانش آموزان روستاها فراهم کرد که چه بسا ممکن بود دوری مسافت باعث شود تعدادی از ادامه تحصیل بازبمانند که اینک که داخل روستاهیشان مدرسه هست و دیگر دانش آموزان محروم این مناطق مشکلی ندارند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :