داخلی آرشيو خبر صفحه پزشکی وسلامت
امتیاز مثبت 
۰
 
ابتلای 412 نفر از کارکنان بیمارستان‌های استان بوشهر به «کرونا»
کد مطلب: ۷۰۴۱۷
تاریخ انتشار:سه شنبه ۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهربا بیان اینکه 412 نفر از کارکنان بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی استان بوشهر به کووید-19 مبتلا شده‌اند، گفت: همه کارکنان مبتلا به کرونا جهت گذارندن دوره نقاهت در منزل به سر‌می‌برند و 66 نفر از آنها پس از بهبودی به محل کار بازگشته‌اند.
ابتلای 412 نفر از کارکنان بیمارستان‌های استان بوشهر به «کرونا»

به گزارش اوشیدا به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، سعید کشمیری بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه در 24 ساعت گذشته 25 مورد از موارد بستری در بیمارستان‌های استان بوشهر با حال عمومی خوب ترخیص شده‌اند که 14 مورد آن‌ها مبتلا به کرونا بوده‌اند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به افزایش سه مورد در بخش‌های مراقبت ویژه افزود: در حال حاضر 30 بیمار مبتلا به کرونا در بخش ICU  تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ثبت سه مورد جدید فوت در استان خبر داد و گفت: متأسفانه شمار جان‌باختگان ناشی از ویروس کرونا در استان بوشهر تا روز سه‌شنبه سوم تیرماه به 58 نفر رسیده است.

کشمیری اضافه کرد: 242 بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که 122 مورد آن‌ها مبتلا به کرونا هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به سه مورد جدید فوت شده در استان، بیان کرد: یک خانم 77 ساله با  سابقه بیماری زمینه‌ای ساکن شهرستان کنگان، یک خانم 63 ساله با سابقه بیماری زمینه‌ای ساکن شهرستان بوشهر و یک آقای 69 ساله ساکن شهرستان دشتستان با سابقه بیماری‌ زمینه‌ای فوت کرده‌اند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به محموله‌ کمک‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه گفت: وزارت بهداشت برای تقویت بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جهت مقابله با بیماری کرونا، تجهیزاتی به مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان تحویل داد.

کشمیری تصریح کرد: این تجهیزات شامل پنج دستگاه ونتیلاتور بزرگسال، پنج دستگاه ونتیلاتور پرتابل، چهار دستگاه مانیتور ثابت، سه دستگاه ونتیلاتور پرتابل آ.سی.یو. و چهار دستگاه ساکشن پرتابل است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: تعداد دو هزار و 191 پرستار در سه ماهه اول سال 99 در بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی استان بوشهر برای مقابله با بیماری کرونا به مردم خدمت کرده‌اند و دو هزار و 396 تخت برای درمان این بیماران در نظر گرفته شده‌است.

وی با بیان اینکه 412 نفر از کارکنان بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی استان بوشهر به کووید-19 مبتلا شده‌اند، اظهار داشت: همه کارکنان مبتلا به کرونا جهت گذارندن دوره نقاهت در منزل به سر‌می‌برند و 66 نفر از آنها پس از بهبودی به محل کار بازگشته‌اند.

انتهای پیام/ح

Share/Save/Bookmark