داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
اختلاف کارفرما با پیمانکاران گریبانگیر کارگران دشت‌سیستان شد
کد مطلب: ۶۲۰۴۷
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۲
یک فعال کارگری گفت: کارگران پروژه آبرسانی دشت سیستان به دلیل اختلافات مالی کارفرما و پیمانکاران این پروژه، وضعیت مناسبی ندارند و بسیاری از آنها بابت خرید نان و ماست مصرفی خانواد‌هایشان به کسبه محلی بدهکارند.
اختلاف کارفرما با پیمانکاران گریبانگیر کارگران دشت‌سیستان شد

به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: حسینعلی اکبری، دبیر اجرایی خانه کارگر سیستان و بلوچستان در مورد وضعیت کارگران دشت سیستان  گفت: مشکل مالی کارفرما و شرکت‌های پیمانکاری پروژه  آبرسانی دشت سیستان باعث شده‌ است تا معیشت ۲ هزار کارگر شاغل در این پروژه آسیب ببیند.

وی ادامه می‌دهد: بسیاری از پیمانکاران دست کم  بین ۳ تا ۵ ماه مطالبات مزدی بدهکارند و برای همین فعالیت خود را تعطیل و کارگران را مرخص کرده‌اند و علاوه براین برخی از این  شرکت‌ها هنوز بابت مطالبات سال گذشته گذشته کارگران بدهکارند.

این فعال کارگری یادآور می‌شود توقف فعالیت‌های پیمانکاران پروژه آبرسانی دشت سیستان به معنی تهدید معاش خانواده‌های کارگران شاغل در این پروژه است.

اکبری در پایان با یادآوری اینکه وزارت جهاد کشاورزی کارفرمای اصلی این پروژه ۴۶ هزار هکتاری محسوب می‌شود، گفت:  باید دید که این پروژه چرا متوقف شده است، کارگران شاغل در این پروژه  وضعیت معیشتی مناسبی ندارند و اکثریت آنها برای خریدن مایحتاج اولیه زندگی مانند نان و ماست به کسبه محلی بدهکارند، اصولا هر اختلافی که بین کارفرما و پیمانکاران وجود داشته باشد نباید تبعات آن گریبانگیر کارگران و خانواده‌های آنها شود.

Share/Save/Bookmark
مرجع : ایلنا
    عکاس :