داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
580 سبد غذایی بین زنان باردار شهرستان هامون توزیع شد
کد مطلب: ۶۵۷۴۷
تاریخ انتشار:يکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان هامون گفت: ۵۸۰ سبد غذایی باهمکاری بنیاد علوی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان بین زنان باردارو شیرده شهرستان هامون توزیع شد.
580 سبد غذایی بین زنان باردار شهرستان هامون توزیع شد
دکتر نیما وثوقیان در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: ۵۸۰ سبد غذایی باهمکاری بنیاد علوی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان بین زنان باردارو شیرده شهرستان هامون توزیع شد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان هامون افزود: این برنامه به منظور پیشگیری از سوءتغذیه و جلوگیری از تولد نوزادان کم وزن بین زنان باردارو شیرده که از نظر وضعیت اقتصادی شرایط سختی دارند تقریبا هر دوماه با همکاری واحد تغذیه شبکه و بنیاد علوی اجرا می گردد.
وی بیان داشت: تغذیه در دوران بارداری اهمیت ویژه ای دارد به طور کل لازمه تحقق شرایط آرام فکری بر مادری که دوران بارداری و بعد از آن شیردهی را سپری می‌کند این است که از نیازهای اولیه خود بهره مند بوده و با مشکلات عدیده ای چون سوء تغذیه دست و پنجه نرم نکند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان هامون عنوان داشت: هدف از اجرای این برنامه پيروي ازيك برنامه غذايي مناسب دردوران بارداري بجهت حفظ سلامت وپيشگيري ازكاهش ذخايربدن ازريزمغذيها و همچنین آموزش تغذيه مناسب وحمايت تغذيه ايي ازمادران دارای سوء تغذیه می باشد بطور مثال کم خونی ناشی از کمبود آهن باعث می‌شود تا نوزاد پس از تولد 10 امتیاز، ضریب هوشی کمتری نسبت به سایرین داشته باشد.
وی گفت: کمبود ید نیز کاهش میزان ضریب هوشی را تا 13.5 امتیاز پایین تر می‌آورداین سوء تغذیه صرفا در حوزه ضریب هوشی خلاصه نشده و باعث پیامدهایی چون کاهش قد و وزن، کاهش ظرفیت مغزی، افزایش خطر بیماری‌های غیر واگیر و حتی در صورت شدت این موضوع به مرگ منتهی شود. بخشی از این عوارض صرفا به نوزاد مربوط نمی‌شود و ممکن است برای مادر و یا هر دو واقع شود.
در پایان وثوقیان تصریح کرد: سبدغذایی زنان بادار و شیرده به ارزش ریالی تقریباً پنج میلیون ریال و شامل حبوبات ،برنج،مرغ و....بمدت سه روز با حضور نماینده شبکه بهداشت و درمان و بنیاد علوی در دو مرکز خدمات جامع سلامت محمدآباد و تیمورآباد در سطح شهرستان توزیع گردید.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark