داخلی آرشيو خبر صفحه استان
۱
امتیاز مثبت 
۵
 
گزارشی از وضعیت اسفناک بانوی سیستانی و بلوچستانی؛
بیماری ناشناخته ای که به دلیل فقر درمان نشد/ بیماران تحت پوشش کمیته امداد نیازمند حمایت بیشتر
کد مطلب: ۶۲۴۶۱
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۹
فاطمه ترابی بانوی ۴۵ ساله ای که در روستای ارباب زندگی می کند و با بیماری ناشناخته ای دست و پنجه نرم می کند.
بیماری ناشناخته ای که به دلیل فقر درمان نشد/ بیماران تحت پوشش کمیته امداد نیازمند حمایت بیشتر
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ این بانو دارای چهار فرزند است که در حال حاضر دختر بزرگ خانواده ازدواج کرده است.

فاطمه سال ۱۳۷۹ نزدیک غروب آفتاب زمانی که هوا گرگ و میش بود در زمین کشاورزی از ناحیه بینی مورد گزش یک حشره قرار می گیرد.

از لحظات اولیه گزش خارش شدید پوست آغاز می شود و علاوه بر بینی داخل گوش او نیز به اندازه یک عدس غده ای ایجاد و به خارش می افتد.

فاطمه به خبرنگار اوشیدا گفت: مدت دو سال به اندازه یک سکه ۵۰ ریالی با خارش زیاد و پوست اندازی این زخم ادامه داشت.

وی افزود: سال ۱۳۸۲ جهت درمان به زاهدان مراجعه کرده وپزشک نیز اقدام به نمونه برداری از زخم کرده و پانسمان می کند اما پس از یک هفته که پانسمان توسط پزشک باز می شود زخم علاوه بر بینی در سایرنقاط صورت نیز رشد کرده و حتی اطراف چشم هه را درگیر می کند.

فاطمه ادامه داد: فقر و تنگدستی مهم ترین عامل عدم مراجعه به پزشک متخصص در خارج از استان بوده اما در داخل استان به چندین پزشک مراجعه کرده ام اما نتیجه ای حاصل نشده است.

وی ابراز داشت: در حال حاضر این زخم علاوه بر صورت، تمام سر، بخشی از بازوها تا آرنج، کتف، پشت، سینه و ران سرایت کرده و تمامی موهای سرم نیز ریخته است.

وی با بیان اینکه در هرجایی که زخم رشد کرده هیچ مویی وجود ندارد و حتی ابرو و مژه ها نیز از بین رفته، خاطرنشان کرد: این زخم ها در هوای خشک و باز کلفت شده و ایجاد خارش بسیار می کند.

فاطمه بیان داشت: از زمان ابتلا به بیماری صاحب سه فرزند دیگر شده ام که خوشبختانه هر سه سالم و علاوه بر ان ها هیچ یک از اعضای خانواده نیز مبتلا نیستند.

وی تاکید کرد: وقتی از لحاظ مالی توان خرید پماد ندارم چگونه می توانم به پزشک دیگر جهت مداوا مراجعه کنم.

فاطمه اضافه کرد: شغل همسرم کارگری است اما متاسفانه اخیرا به دلیل دیسک کمر از کارافتاده و خانه نشین شده و این امر سبب کوتاه شدن دستمان از زمین و آسمان شده است.

وی تاکید کرد: با اینکه تحت پوشش کمیته امداد هستم اما برای دریافت خدمات درمانی باید کفش آهنین پوشید بنابراین به دلیل نداشتن هزینه های رفت و امد تا کمیته جهت تایید پرونده های پزشکی و دریافت هزینه ها ترجیح می دهم از درمان صرف‌نظر کنم.

فاطمه عنوان کرد: به دلیل فقر گسترده در سیستان، افراد از توان مالی ضعیفی برخوردار هستند بنابراین انتظار می رود این نهاد بیشتر به بیماران تحت پوشش توجه کند.

وی در پایان اذعان داشت: بازگشت سلامتی بزرگترین آرزویم است که امیدوارم کمیته امداد یا خیران نسبت به تامین هزینه های بیماری اقدام کنند.

انتهای پیام/ ف ب
Share/Save/Bookmark
غلامرضا
۱۳۹۶-۰۹-۲۷ ۱۱:۲۶:۱۹
واقعا با ديدن تصوير متاثر شدم از خيرين انسان دوست ميخواهم بخاطر انسانيت به اين بنده خدا كمك كنند (15373)