داخلی آرشيو خبر صفحه استان
۲
امتیاز مثبت 
۲
 
قحطی پول در بازار /نوروز هم به داد بازاریان زابل نرسید
کد مطلب: ۴۴۳۷۱
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۲۲
یکی از فروشنده های پوشاک گفت: ما با آمریکا هم رابطه برقرار کردیم و قرار بود رئیس جمهور تورم و گرانی را رفع کند اما متأسفانه تا کنون هیچ اتفاقی نیفتاده است تازه شکم سیر دولتمردان هیچ وقت از شکم گرسنه مردم سیستان خبر نخواهند داشت.
قحطی پول در بازار /نوروز هم به داد بازاریان زابل نرسید
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا" مردم درحال هوای عید نوروز وخرید ورفتن به پیشواز بهار و تامین نیازهای خود هستند در همین  راستا سری به بازار شهرستان زابل زدیم ومتوجه راکت بودن بازار شدیم اوضاع را از زبان فروشنده ها بشنویم .

مردم فقط قیمت میگیرند اما متأسفانه بسیاری از آنها توان خرید ندارند.

آقای شهرکی از فروشندگان پوشاک درخصوص وضعیت واوضاع بازار زابل که تنها بازار منطقه سیستان می باشد گفت: خود شما که وضعیت را مشاهده می کنید مردم در داخل پاساژ فقط قیمت را می پرسند اما از خرید خبری نیست چرا که متاسفانه مردم توان خرید را ندارند .

وی با بیان اینکه ما در سیستان تولیدی نداریم و از استان های دیگر با قیمت بالایی هم خریداری می کنیم افزود: فروش نسبت به سالهای گذشته کمتر شده وهنوز مردم منتظر هستند که وضعیت بهتر بشود .

با قدم زدن و دیدن مغازه های بازار زابل
چندان تغییراتی در بازار ایجاد نشده بود وفقط مغازه داران با تغییر دکوراسیون داخل مغازها که  انجام داده بوده اند تا شاید از این طریق جلب مشتری کنند.
از جوانی تحصیل کرده از بیکاری به دست فروشی روی آورده بود اوضاع بازار را پرسیدیم امروز خرید چندان خوبی نداشتید گفت: خرید داشته ام اما با توجه به این که فروش پایین است مقداری با نسیه آوردم که اگر وضعیت بازار بهتر شد نسبت به خرید بیشتر اقدام کنم ولی همچون که امسال معلوم است تا فروشی نباشد از خرید هم خبری نیست .
سری به دستفروشان چهار راه دکترای زابل که آوازه  وشهرتی پیدا کرده است زدیدم حسین
یکی از فروشنده های لباس های بچگانه در چهارراه  اظهار داشت: پوشاک بچه گانه همیشه از وضعیت ضعیفی برخوردار است چرا که خانواده ها به دنبال اجناسی هستند که از نظر قیمت پایین باشد آن را ترجیح می دهند.

 یکی از فروشنده های پوشاک با بیان اینکه :  ما با آمریکا هم رابطه برقرار کردیم و رئیس جمهور تورم و گرانی را رفع کند اما متأسفانه تا کنون هیچ اتفاقی نیفتاده است تازه  شکم سیر دولتمردان هیچ وقت از شکم گرسنه مردم سیستان خبر نخواهند داشت .

یکی از فروشندگان گفت: سیستان منطقه است بسته نه کارخانه ای دارد ونه آبی برای کشاورزی و همه منتظر یارانه هستند که در زمان واریزیارانه بازار شلوغ می شود اگر الان هم بازار جنب وجوش دارد یا بعضی افراد از همان یارانه پس انداز کردند که آن هم با این هزینه بالا امکان پذیر نیست چرا که با 17سال خشکسالی از سیستان می گذرد ولی هیچ گونه تغییر در منطقه ایجاد نشده است .

وی با بیان اینکه وقتی مردم به هر دری برای اشتغال زدند و کاری از پیش‌ نبردند، در نهایت تصمیم به مهاجرت گرفتند.
Share/Save/Bookmark
محمد بزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۰۹:۲۵:۰۰
در عصر فناوری نیاز به پول نیست چرا که مردم با کارتهای الکترونیکی خرید می کنند (9975)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۲-۲۱ ۰۷:۳۴:۴۳
دولت به فکر جیب خوداش است نه به فکر مردم (9992)