داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
دولت به جای مخالفت با مصوبه مجلس قانون را اجرا کند/ اگر راه دیگری برای لغو تحریم‌ها دارید ارائه دهید
کد مطلب: ۷۲۳۶۱
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۱
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اظهارات سخنگوی دولت در مخالفت با این طرح و اینکه این مصوبه نمی تواند کاری برای لغو تحریم ها انجام دهد گفت: دولت اگر برنامه و ایده ای غیر از این مصوبه برای برداشتن تحریم ها داشت ارائه می داد.
دولت به جای مخالفت با مصوبه مجلس قانون را اجرا کند/ اگر راه دیگری برای لغو تحریم‌ها دارید ارائه دهید

به گزارش اوشیدا ؛ «محمدحسن آصفری» نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به تصویب طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران در مجلس گفت: این مصوبه مجلس برای آمریکا و غرب یک پیام مهم در بر دارد و آن این است که بدانند تنها یک ماه فرصت در اختیار دارند و اگر این فرصت یک ماهه را از دست بدهند پس از آن جمهوری اسلامی به هیچ وجه به عقب بر نخواهد گشت.

وی با بیان اینکه ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران دل به وعده های تو خالی اروپا و آمریکا نخواهد بست تصریح کرد: با این مصوبه مجلس دولت و سازمان انرژی اتمی را ملزم به افزایش غنی سازی اورانیوم کردیم که هم دولت و هم سازمان انرژی اتمی موظف به اجرای قانون تصویب شده در خانه ملت هستند.

آصفری با انتقاد از اظهارات سخنگوی دولت در مخالفت با این طرح و اینکه این مصوبه نمی تواند کاری برای لغو تحریم ها انجام دهد عنوان کرد: دولت اگر برنامه و ایده ای  غیر از این مصوبه برای برداشتن تحریم ها داشت ارائه می داد.

نماینده مردم اراک در مجلس با اشاره به اینکه دولت بیش از 6 سال کشور و منافع ملت را معطل کرد ادامه داد: وعده مذاکره و به خط کردن غربی ها و نیز برداشته شدن تحریم ها برای دادن حق ملت ایران وعده های توخالی بود که در این سالها دولت مطرح کرد.

آصفری با اشاره به اینکه دولت به جای مخالفت با مصوبه مجلس ملزم است که طبق اصول قانون اساسی مصوبات مجلس را اجرا کند گفت: دولت حق مخالفت و عمل نکردن به این مصوبه را ندارد و بهتر است دست از این سیاسی بازی ها بردارد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: مجلس در این مصوبه به دولت یک ماه فرصت داده که هر مذاکره ای را که فکر می کند نتیجه بخش است انجام داده و برای هر نوع رایزنی با غربی ها برای برداشتن تحریم ها اقدام کند.

وی ادامه داد: بعد از فرصت یک ماه که از امروز شروع شده است باید سانتریفیوژ های ما به تعدادی که مجلس مجوز داده فعال شده، اورانیوم با غنای 20 درصد تولید و بندهای الحاقی پروتکل کنار گذاشته شده و تنها در چارچوب NPT فعالیت ها ادامه داشته باشد زیرا مجلس جز مصوبات NPT چیزی را قبول ندارد.

آصفری با اشاره به اینکه اجرا مصوبات NPT هم برای ما زمان دارد تصریح کرد: در صورتی که مشاهده کنیم طرف غربی قصد برداشتن تحریم ها را ندارد همانگونه که درباره پروتکل الحاقی تصمیم گیری کردیم درخصوص NPT هم تصمیم جدیدی در مجلس خواهیم گرفت.

نماینده مردم اراک در مجلس با اشاره به انگیزه دولت از مخالفت با مصوبه امروز مجلس گفت: به نظر می رسد دولت هنوز به غرب و آمریکا خوش بین است و این خوش بینی های دولت کار دست ملت و نظام داده است.

آصفری خاطرنشان کرد: دولت در صدد است که با مصوبه مجلس برخورد سیاسی داشته باشد.

 

انتهای پیام/ک  

 

Share/Save/Bookmark