داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
فرماندار زهک:
توسعه گردشگری شهرستان زهک با ورود بخش خصوصی/زمینه اشتغال 50 نفر در پارک جنگلی جزینک فراهم می شود
کد مطلب: ۶۵۶۱۱
تاریخ انتشار:شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۴
فرماندار شهرستان زهک گفت: تاکنون این طرح 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته وانتظار میرود تاپایان سال اکثر زیرساختهای این مجموعه فراهم گردد.
توسعه گردشگری شهرستان زهک با ورود بخش خصوصی/زمینه اشتغال 50 نفر در پارک جنگلی جزینک فراهم می شود
غلامرضا اربابی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: پارک جنگلی امام علی(ع) جزینک با 50 هکتار وسعت،فضای بکر و گونه های گیاهی ودرختان متنوع با اینکه در حاشیه جاده ترانزیت و رودخانه هیرمند واقع شده است و به عنوان یک ظرفیت گردشگری کشور در فهرست آثار ملی گردشگری نیز ثبت شده است که از آن بهره برداری مطلوبی نشده است.

فرماندار شهرستان زهک افزود: : به دنبال پیگیری های صورت گرفته و به منظور بهره برداری درست از پتانسیل های گردشگری، این منطقه در قالب تفاهنامه ای بین بخش خصوصی و اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری با رعایت تمامی ملاحظات زیست محیطی وهمچنین حفظ و توسعه فضای سبز آن به بخش خصوصی واگذار شده و قرار است نوروز امسال بخشی از آن به بهره برداری برسد.

وی تصریح کرد: این کمپینگ گردشگری در محدوده پنج و نیم هکتار در قالب مجموعه تفریحی و سیاحتی و رفاهی شامل رستوران، سکونت گاههای سنتی ، اقامتگاههای بوم گردی، فروشگاه، پارکینگ و مراکز عرضه محصولات صنایع دستی است که با بهره برداری از آن زمینه اشتغال بیش از 50 نفر فراهم خواهد شد.

اربابی اظهار داشت: تسهیلات قابل توجهی برای توسعه این صنعت درنظر گرفته شده و هر شخصی در هر حوزه ای در شهرستان زهک تمایل به سرمایه گذاری داشته باشد فرمانداری با اعطای تسهیلات وسایر مشوق های لازم حمایت خواهد کرد.

وی ادامه داد گفت: تاکنون این طرح 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته وانتظار میرود تاپایان سال اکثر زیرساختهای این مجموعه فراهم گردد.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark