داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زابل:
بیش از هزار موقوفه در سیستان به ثبت رسیده است
کد مطلب: ۶۲۲۸۱
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۰
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زابل گفت: در سال های اخیر تعداد یک هزار و ۱۷۳ موقوفه در سیستان به ثبت رسیده است.
بیش از هزار موقوفه در سیستان به ثبت رسیده است
حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل بامری در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: به همت خیران و مردم خداجوی سیستان تعداد یک هزار و ۱۷۳ موقوفه در شهرستان های زابل، هیرمند، هامون و نیمروز به ثبت رسیده است.

وی افزود: وقف سنت حسنه ای است که ترویج آن در جامعه می تواند گره گشای مشکلات قشر عظیمی باشد چرا که این سنت الهی می تواند عدالت و رفاه اجتماعی را با خود به همراه داشته باشد.

حجت الاسلام بامری تصریح کرد: علیرغم استقبال خوب مردم سیستان از وقف اموال خود اما این تعداد موقوفات جوابگوی سیل عظیم نیازهای منطقه نمی باشد بنابراین مردم می توانند با وقف بیشتر با نیات متفاوت و کاربردی مشکلات بیشتری را در جامعه رفع کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زابل ادامه داد: نیازهای منطقه سیستان به وقف شامل وقف منفعتی ملک جهت نیازمندان و فقرا، امورات قرانی، ایتام، تحصیل دانش آموزان بی بضاعت، تامین حوزه های علمیه منطقه، کمک به بیماران بی بضاعت، ازدواج و جهیزیه، درمان و سلامت همچنان وجود دارد که با همت واقفان نیک اندیش می تواند مرتفع شود.

وی بیان داشت: از ابتدای سال تاکنون به منظور ترویج فرهنگ وقف در منطقه ۲۰۰ مبلغ دینی به مناطق مختلف اعزام شده تا مردم بیش از پیش با فرهنگ وقف آشنا شدند.

حجت الاسلام بامری خاطرنشان کرد: بیشتر کمک های مردمی و دولتی در زمینه وقف برای سر و سامان دادن اماکن متبرکه و بقعه های منطقه هزینه شده اما با این حال همچنان نیازهای منطقه در این زمینه وجود دارد.

وی در ادامه تعداد موقوفات امسال را تاکنون ۵۰ عدد اعلام و تاکید کرد: طبق نیات واقفان این موقوفات در امور قرآنی، حسینیه ها، حوزه های علمیه و کمک به نیازمندان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/ ف ب
Share/Save/Bookmark