داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
وزش باد شدید در زابل سبب کاهش ۱۰ درجه ای دما شد
کد مطلب: ۶۲۷۳۱
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰
کارشناس هواشناسی گفت: وزش باد شدید همراه با گردوغبار در سراسر سیستان حاکم شده است.
وزش باد شدید در زابل سبب کاهش ۱۰ درجه ای دما شد
علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: باد شدیدی در حال حاضر در شمال استان در حال وزیدن است که سبب کاهش شدید دما تا ۱۰ درجه شده است.

وی افزود: در حال حاضر سرعت باد در زابل ۶۳ کیلومتر برساعت و شعاع دید در آن هفت هزار متر و در زهک هزار و ۸۰۰ متر گزارش شده است.

کارشناس هواشناسی با بیان اینکه وزش طوفان سبب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید شده است، خاطرنشان کرد: این شرایط تا صبح فردا سه شنبه در منطقه تداوم دارد.

در این‌راستا معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل بیان کرد: با توجه به شدت وزش باد افراد حتما مواظب سلامت خود و خانواده باشند تا از آلوده شدن به ویروس سرما خوردگی و آنفولانزا در امان باشند.

جواداکبری زاده تصریح کرد: به دلیل شرایط منطقه سیستان افراد بیمار، کهنسالان و زنان باردار از بیرون آمدن از منزل به جز موارد ضروری خودداری کنند چرا که این افراد بیش از دیگران در معرض آسیب قرار دارند.

وی ادامه داد: انتظار می رود افرادی که به بیماری سرماخوردگی مبتلا هستند بیش از دیگران موازین بهداشتی را رعایت کنند به طوری که از روبوسی با دیگران خودداری و در هنگام سرفه و عطسه حتما دهان و بینی خود را با دستمال بپوشانند تا از انتشار ویروس جلوگیری به عمل آورند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark