داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
حمیدیان:
هدف ماهواره نابودی زن مسلمان و پرورش نسلی بي بند و بار برای آينده است
کد مطلب: ۳۵۲۸۲
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۲
مدرس معارف اسلامی دانشگاه های زابل گفت: همانگونه كه اعتياد به مواد مخدر، ويرانگر بنيادهای اخلاقی، خانوادگی و اجتماعی است، استفاده و اعتياد به برنامه‌های مخرب ماهواره‌ای نيز ارزش‌های اخلاقی و خانوادگی و اجتماعی را به شدت تهديد می كند.
هدف ماهواره نابودی زن مسلمان و پرورش نسلی بي بند و بار برای آينده است
برات حمیدیان مدرس معارف اسلامی دانشگاه های زابل در گفتگو با خبرنگار اوشیدا با تأکید بر اینکه ماهواره ریشه و پایه خانواده ها را سست می کند بیان داشت: شبكه های ماهواره ای تلاش مي كنند با نابودی شخصيت زن مسلمان، خانواده ها را از هم بپاشد و نسلی بي بند و بار را برای آينده پرورش دهد.

وی هدف اصلي فيلم ها و سريال هاي ماهواره را از بین بردن تقوا، حيا، شرم، وفاداری، تعهد و حس مسئوليت در خانواده ها دانست و گفت: در گذشته، دنياي ناشناخته و اسرارآميز زندگي بزرگسالان، آن‌ها را از كودكان و نوجوانان متمايز مي‌ساخت و به عبارت ساده تر، اين تفكيك، بر پايه شرم استوار بود.

حمیدیان افزود: امروز يكي از عملکردهای منفی رسانه ها با توجه به گستردگی و قدرت آنها گرفتن تفكر از افراد است و اگر قرار باشد افراد به طور دائم اين برنامه ها را مشاهده كنند ناخودآگاه از مسير صحيح خارج و به اعتقادات خود بي توجه مي شوند.

وی با بیان این که محوریت تلویزیون در خانواده باعث کاهش روابط عاطفی بین اعضای خانواده شده است بیان داشت: نتیجه کاهش روابط در خانواده گسست خانواده می شود به طوری در گذشته اعضای خانواده در کنار بزرگ تر خانواده جمع می شدند و با هم گفت وگو می‌کردند ولی حالا تلویزیون محور خانواده است و چیدمان خانه و نشستن افراد طوری است که تلویزیون در کانون قرار می‌گیرد.

حمیدیان ماهواره را مبلّغ پرخاش‌گري و ستيزه‌جويي دانست و گفت: ماهواره انسان را به ترس از خشونت واقعي مبتلا مي سازد، بدين معنا كه فرد از جنگ و مبارزه واقعي مي‌هراسد.

وی عنوان داشت: تماشاي تصويرها و فيلمهای مبتذل، كم كم انسان را معتاد ميكند؛ به گونه اي كه اگر فرد روزي به سراغ ماهواره و عكس‌هاي مبتذل آن نرود، در زندگي خود احساس كمبود مي‌كند و حالت كسالت به او دست ميدهد.
مدرس معارف اسلامی دانشگاه های زابل عنوان داشت: همانگونه كه اعتياد به مواد مخدر، ويرانگر بنيادهای اخلاقی، خانوادگی و اجتماعی است، استفاده و اعتياد به برنامه‌های مخرب ماهواره‌ای نيز ارزش‌های اخلاقی و خانوادگی و اجتماعی را به شدت تهديد می كند.

وی در پایان گفت: بسياری از افرادی كه زمان زيادی از شبانه روز را به تماشای برنامه‌های ضد اخلاقی ماهواره و اينترنت اختصاص می دهند، به يقين، از همين راه، به انحراف‌های گوناگون آلوده می شوند.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark