داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
روزگار افول ورزش در سیستان و بلوچستان؛
جدال پیشکسوتان و مدیرکل به زمین هندبال رسید/ برداشت فرد غیر مسئول از حساب مالی هیأت هندبال استان!
کد مطلب: ۶۸۱۳۲
تاریخ انتشار:شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۴
سرپرست سابق هیأت هندبال سیستان و بلوچستان ضمن ابراز نارضایتی از حال و روز این روزهای ورزش در استان گفت: در زمان دوره مسئولیت بنده برداشت هایی از حساب هیأت هندبال صورت گرفته که خلاف عرف و غیرمجاز بوده است.
جدال پیشکسوتان و مدیرکل به زمین هندبال رسید/ برداشت فرد غیر مسئول از حساب مالی هیأت هندبال استان!
به گزارش اوشیدا به نقل از عصرهامون، مدتی است که انتصابات و انتخابات هیأت های ورزشی در سیستان و بلوچستان با حواشی بسیار زیادی همراه بوده، تا جایی که در برخی موارد نظیر شطرنج، پیشکسوتان ادعای مهندسی در انتخابات را مطرح می کنند و از اتخاذ تصمیمات داخلی، در خارج از گود این رشته سخن می گویند.

آنچه در این بهبوهه بیشتر جلب توجه می کند، سرایت این تب به سایر هیئات ورزشی استان است؛ تبی که گاها پیشکسوت، در برخی موارد ورزشکار و اینبار سرپرست را به قلیان و تکاپو برای افشای حقایق پنهان یا به تعبیر پلیسی تر، دست های پشت پرده ورزش استان می اندازد.

امروز اما جدال پیشکسوتان و اهالی ورزش استان با اداره کل ورزش و جوانان از صفحه شطرنج به زمین هندبال کشیده شده؛ سرپرست سابق هیأت هندبال با حضور در دفتر عصرهامون، پرونده ای جدید از تخلفات حادث در حوزه ورزش سیستان و بلوچستان را باز می کند.

ماجرا از آنجا آغاز می شود که با اتمام دوره ریاست منصور نیک پناه در سمت رئیس هیأت هندبال، عزیز یارمحمدی (داوربین المللی فوتبال، مربی درجه B ایران، دبیر سابق هیأت فوتبال استان و سراستعدادیاب کمیته جوانان فدراسیون فوتبال) طی نامه ای از طرف مدیرکل ورزش و جوانان جهت تصدی منصب سرپرستی این هیأت به فدراسیون هندبال کشور معرفی می شود.

در پی این معرفی، علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال نیز با حضور یارمحمدی در این سمت موافقت و حکم انتصاب وی را برای آغاز فعالیت با عنوان سرپرست هیأت در یک دوره 3 ماهه از تاریخ 8 خردادماه سال جاری ابلاغ می کند.

اواخر شهریورماه بود که اعضای هیأت هندبال با برگزاری مجمع انتخاباتی، بار دیگر به نیک پناه اعتماد می کنند و سکان هدایت این ورزش در سیستان و بلوچستان را برای یک دوره دیگر به وی می سپارند؛ و این درست همان روز پایان دوره مسئولیت سوری عزیز یارمحمدی قامت نفر اول هندبال استان بود.

یارمحمدی در این گفت وگوی مفصل با خبرنگار ما، مسائل و موارد مختلفی در خصوص وضعیت ورزش استان مطرح کرد که خواندن آن ابهامات زیادی از نحوه در اذهان پدید می آورد؛ او می گوید: مطابق قانون پس از انتصاب فردی در سمت سرپرستی یک هیأت ورزشی، باید کلیه امکانات و اختیارات این ورزش در مدت تصدی پست به وی واگذار شود.

وی افزود: این مساله اما در بازه زمانی سرپرستی بنده به عنوان سرپرست هیأت اتفاق نیفتاد. در ظاهر مسئول و سرپرست این هیأت عزیز یارمحمدی بود اما کماکان اجازه هیچگونه برداشتی از حساب این هیأت برای هزینه کردن و صرف منابع برای تأمین نیازهای ورزشکاران را نداشت.

وی ادامه داد: این مساله در حالی اتفاق می افتاد که متوجه تراکنش و برداشت هایی از حساب هیأت توسط رئیس سابق، جناب آقای نیک پناه شدم. در پی بروز این مساله سریعا مراتب درخواست و اعتراض نسبت به این اتفاق و وضعیت موجود را به دفعات به آقایان ادهم کرد زابلی، مدیرکل ورزش و جوانان استان و درانی معاون توسعه اداره کل اعلام کردم که متاسفانه دلیل قانع کننده ای در این خصوص دریافت نکردم.

یارمحمدی با تاکید بر اینکه برداشت رئیس سابق هیأت هندبال از حساب مالی این هیأت خلاف ضوابط و قابل پیگیری است، اظهار کرد: آقای نیک پناه در بازه ای از زمان که هیچ مسئولیتی در این هیأت نداشته اند، بدون اطلاع بنده که به تعبیری سرپرست و مسئول مستقیم این امر بودم طی 2 فقره چک اقدام به برداشت مبالغ میلیونی از حساب هیأت برای اعزام تیم های استعدادهای برتر پسران و دختران به المپیاد ورزشی می کنند!

وی اذعان داشت: حال بنده سوالاتی از مسئول ارشد اداره کل ورزش و جوانان دارم و آن این است که آقای ادهم کرد، فلسفه انتصاب سرپرست هیأت ورزشی، حیطه اختیارات و شرح وظایف این فرد در آیین نامه چیست؟ مگر غیر از این است که این فرد باید به نوعی تصمیم گیرنده و هدایت کننده هیأت برای مدت 3 ماه باشد و به تبع این اختیارات نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشد؟

وی ادامه داد: می خواهم بدانم چرا اداره کل در حالی که می دانست فردی غیر مسئول در برهه ای که هیچ منصب و جایگاهی در هیأت نداشته اقدام به صدور چک و برداشت از حساب می کند با این مساله برخورد نکرد؟ اصلا چرا پس از اتمام دوره مسئولیت این فرد، سیر قانونی برای حذف امضاء قبل و ثبت امضاء سرپرست صورت نگرفت؟

سرپرست پیشین هیأت هندبال سیستان و بلوچستان با ابراز تأسف از شیوع بی قانونی و ترویج اعمال سلایق شخصی در ورزش استان، بیان کرد: متاسفانه ورزش در استان ما آلوده شده و کسی هم پیدا نمی شود که این چرک و آلودگی را از جسم و تن آن بزداید. کما اینکه همانطور که می بینید اکثر رشته های ورزشی ما که روزی مهر سلطه و اصالت استان بر پیکره شان کوبیده شده بود رو به افول می رود و تداوم این روند در آینده ای نه چندان دور می تواند ما را بیشتر از آنچه فکرش را بکنید از اهداف و موفقیت های ملی و بین المللی دور کند.

یارمحمدی در پایان خاطرنشان کرد: هدف من از بیان این مطالب صرفا ایفای نقش و انجام وظیفه شرعی و قانونی ام در راستای روشنگری اذهان عموم مردم و توسعه و تحقق قانون محوری بود و در پی هیچ چیز دیگری جز این نبوده و نیستم. ترجیح و اولویت من در این خصوص آسودگی وجدان و حفظ آبرو و اعتبارم بین جامعه ورزش و مردم شریف استان بود که امیدوارم این مهم محقق شده باشد.

علی ایحال اینطور که از شواهد امر پیداست، به نظر می رسد دومینوی اعتراض و افشاگری های اعضا هیأت های ورزشی و پیشکسوتان ورزش در سیستان و بلوچستان کماکان ادامه دارد و باید همچنان منتظر شنیدن حرف های شنیدنی تر از پشت صحنه ورزش در استان باشیم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark