داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
دمای هوا در سیستان و بلوچستان حدود 4 تا 7 درجه کاهش می‌یابد
کد مطلب: ۶۲۰۰۲
تاریخ انتشار:شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۵
کارشناس پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: دمای هوا از دوشنبه تا اوایل هفته آینده حدود 4 تا 7 درجه در سطح استان کاهش می یابد و در نقاط سردسیر مرکزی استان احتمال رخداد دمای کمینه حدود 0 تا 2- وجود دارد.
دمای هوا در سیستان و بلوچستان حدود 4 تا 7 درجه کاهش می‌یابد

به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: علی ملاشاهی اظهار کرد: بعدازظهر یکشنبه تا اواخر وقت دوشنبه شرایط برای وقوع اولین رگبار باران پاییزی همراه با رعدوبرق و بادشدید لحظه ای در استان فراهم می باشد.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: تمرکز بارش ها در نواحی مرکزی استان ( بزمان و خاش تا زاهدان) انتظار می رود و لغزندگی جاده ای و احتمال پرآب شدن موقتی مسیل ها و رودخانه های فصلی وجود دارد.

وی ادامه داد: با تشدید جریانات شمالی دوشنبه تا صبح چهارشنبه، در زابل، زهک، هیرمند، هامون، نیمروز و مرز شرقی ( میرجاوه تا سراوان) و نوارغربی ( شورگز تا زرآباد) وزش باد شدید و گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا رخ خواهد داد. این شرایط با شدت کمتر در سایر نقاط استان پیش بینی می شود.

ملاشاهی گفت: دمای هوا از دوشنبه تا اوایل هفته آینده حدود 4 تا 7 درجه در سطح استان کاهش می یابد و در نقاط سردسیر مرکزی استان احتمال رخداد دمای کمینه حدود 0 تا 2- وجود دارد.

وی بیان کرد:  از اسکان و تردد درحاشیه مسیل ها، ارتفاعات و ساختمان های فرسوده خودداری شود، گلخانه داران اقدامات لازم برای جلوگیری از سرمازدگی محصولات به عمل آورند، همچنین برای تامین و توزیع منابع انرژی نظیر نفت وگاز اقدام شود.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark