داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
به مناسبت فرا رسیدن دهه فاطمیه؛
نمایشگاه و سوگواره یاس کبود در زابل آغاز به کار کرد
کد مطلب: ۶۳۲۲۷
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۸
رئیس اداره اوقاف وامورخیریه زابل گفت: به مناسبت فرا رسیدن دهه فاطمیهنمایشگاه و سوگواره یاس کبود در زابل آغاز به کار کرد.
نمایشگاه و سوگواره یاس کبود در زابل آغاز به کار کرد
حجت الاسلام بامری در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ ابراز کرد: دومین نمایشگاه و سوگواره یاس کبود در محل پارک یعقوب لیث بقعه شهید آیت الله طباطبایی آغاز به کار کرد تا از این طریق فرهنگ فاطمی در شهرستان بیش از پیش ترویج یابد.

وی افزود: این نمایشگاه از ۲۵ بهمن تا اول اسفند در محل یاد شده دایر بوده و علاقمندان می توانند هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از آثار موجود در آن بازدید به عمل آورند.

بامری تصریح کرد: در نمایشگاه یاس کبود آثار هنرمندان جوان شهرستان در غرفه های گوناگون در قالب ماکت هایی جلوه های زندگی حضرت زهرا به ویژه شهادت ایشان و قبرستان بقیع برای بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته شده است.

رئیس اداره اوقاف وامورخیریه زابل بیان کرد: از دیگر برنامه هایی که برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده مراسم عزاداری برای حضرت زهرا (س) است که هر شب در ساعت ۲۰ برگزار خواهد شد تا دوستداران آن حضرت بتوانند در پایان ساعت بازدید از نمایشگاه به سوگواری برای بانوی دو عالم بپردازند.

وی تاکید کرد: حضرت زهرا(س) جلوه کامل پاکی، نجابت، صداقت، ولایتمداری و ایمان است بنابراین نه تنها بانوان بلکه تمامی مسلمانان باید ایشان را الگوی خود قرار دهند و با تاسی از آن بزرگوار زندگی فردی و اجتماعی خود را برنامه ریزی کنند.

بامری اذعان کرد: با اینکه حضرت فاطمه صدیقه(س) تنها فرزند پیامبر اسلام و همسر بزرگترین سردار اسلام و امام مسلمین می‌باشد در قناعت کامل زندگی ساده ای داشته که این خصلت می ‌تواند اساس و بنیان زندگی تمام بانوان مسلمان قرار گیرد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark