داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زابل:
جشنواره گلاب گیری فرصتی مغتنم برای جذب گردشگر/ ۶۰۰ لیتر گلاب در سیستان گرفته می شود
کد مطلب: ۶۲۷۸۷
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۰
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زابل گفت: جشنواره گلاب فرصتی بسیار مغتنم و ارزشمند جهت جذب گردشگر در منطقه سیستان است.
جشنواره گلاب گیری فرصتی مغتنم برای جذب گردشگر/ ۶۰۰ لیتر گلاب در سیستان گرفته می شود
رضا کیخواه آریا در گفت‌وگو با خبرنگار اوشیدا عنوان کرد: جشنواره گلاب گیری در شهرستان زابل در ایام نوروز برگزار می شود تا از این طریق نسبت به جذب گردشگر در این منطقه اقدام و در پی آن استعدادها و پتانسیل های منطقه به نمایش آید.

وی با بیان اینکه جشنواره گلاب گیری برای اولین بار در زابل بزار می شود، افزود: با توجه به حجم جمع آوری شده گلاب در سال قبل انتظار می رود امسال نیز ۶۰۰ لیتر گلاب ناب از مزارع سیستان جمع آوری شود.

کیخواه آریا بیان کرد: یک و نیم هکتار از اراضی منطقه سیستان به کشت گل محمدی اختصاص یافته که در این راستا با توجه به تفاوت گلاب گیری در زابل با سایر نقاط کشور انتظار می رود گلابی کاملا مرغوب تولید شود.

رئیس میراث فرهنگی گردشگری زابل خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده در ایام نوروز سال آینده گل ها برداشت و جشنواره هم در روز ۱۳ فروردین برگزار شود.

وی در ادامه از راه اندازی کارگاه های طرح ضربتی تولید و اشتغال در سیستان خبر داد و خاطرنشان کرد: کارگاه های پارچه بافی، خامه دوزی و گلیم بافی در روستاهای شهرستان های سیستان از قبیل سه کوهه برگزار شده است.

کیخواه آریا با اشاره به اینکه، این تفاهنامه توسط سازمان فنی و حرفه ای و معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی امضا شده ، اضافه کرد: این طرح هم در راستا اجرا و هم در راستای طرح ضربتی تولید و اشتغال اجرا شده است.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark