داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
تفاهم‌نامه همکاری سازمان میراث فرهنگی و بانک گردشگری امضاء شد
کد مطلب: ۲۶۸۷۷
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۳
اوشیدا: تفاهم‌نامه همکاری و اعطای تسهیلات بانکی بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بانک گردشگری با حضور مسعود سلطانی‌فر، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به امضاء رسید.
تفاهم‌نامه همکاری سازمان میراث فرهنگی و بانک گردشگری امضاء شد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: این تفاهم نامه که به امضای سعید شیرکوند، معاون برنامه ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و علی‌اصغر سفری، مدیرعامل و نایب‌رئیس هیات مدیره بانک گردشگری رسید، در راستای سیاست‌های تسهیل و توسعه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری تنظیم شده‌است.

در این مراسم مسعود سلطانی‌فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به هدفگذاری سازمان میراث فرهنگی برای ساخت هتل‌های ۴ و ۵ ستاره در کشور، افزود: با توجه به رویکرد مثبت دولت تدبیر و امید در تعامل با دنیا و و رکود گردشگری تاریخی و فرهنگی در برخی کشورهای منطقه، فرصت طلایی برای رونق گردشگری ایران به وجود آمده است. وی روند روبه رشد گردشگری در کشور را امیدوارکننده و مثبت ارزیابی کرد و گفت: براساس نیازسنجی‌های صورت گرفته ما دربخش گردشگری برای رسیدن به یک تعادل منطقی نیازمند احداث و تکمیل پروژه‌های هتل‌سازی در کشور هستیم.

علی‌اصغر سفری، مدیرعامل بانک گردشگری نیز با اشاره به اهمیت مقوله سفر و گردشگری برای زندگی مردم، اظهار داشت: بانک گردشگری همواره در طراحی محصولات و برنامه‌ریزی خدمات خود، حمایت از بخش گردشگری را در دستور کار قرار داده‌است. به‌گفته وی، بانک گردشگری در این تفاهم‌نامه متعهد شده است با توجه به بررسی و تایید توجیه فنی، اقتصادی و مالی طرح‌ها و اهلیت متقاضیان توسط سازمان میراث فرهنگی پس از دریافت معرفی نامه، حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ معرفی، نسبت به بررسی طرح اقدام کند و مراتب را برای طرح های مصوب، برای انعقاد قرارداد به متقاضی و سازمان اعلام کند.

یادآور می‌شود، تامین و پرداخت یارانه سود از محل اعتبارات کمک‌های فنی و اعتباری یا سایر منابع متناسب با بودجه در اختیار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و براساس قوانین و مقررات مربوط بابت تسهیلات پرداختی بانک از منابع داخلی خود، از مهمترین تعهدات این سازمان در این تفاهم نامه است. گفتنی است اعتبار زمانی تفاهم نامه بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بانک گردشگری سه سال از تاریخ انعقاد تعیین شده است و با توافق طرفین برای سال های بعد قابل تمدید خواهد بود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : روابط عمومی بانک گردشگری
    عکاس :