داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
بررسی فتنه 88 در گفتگو اوشیدا با مدرس علوم سیاسی دانشگاه آزاد زابل؛
9 دی مقاومت و ایستادگی در برابر نفوذ استکبار جهانی را رقم زد/ دشمنان از 15 سال قبل برای فتنه 88 برنامه ریزی کرده بودند
کد مطلب: ۴۱۸۰۷
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۳
حماسه نهم دیماه پاسداشت ارزشهای اسلامی و تعالیم دین اسلام و توجه به رای مردم و پاسداشت قانون و قانون گرایی بود.
9 دی مقاومت و ایستادگی در برابر نفوذ استکبار جهانی را رقم زد/ دشمنان از 15 سال قبل برای فتنه 88 برنامه ریزی کرده بودند
یاسر میر مدرس علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی زابل در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ضمن گرامیداشت حماسه نهم دیماه اظهار داشت: در انقلاب اسلامی همواره روزهای برجسته بوده و ۹ دی هم جزء همین روزهاست یعنی یوم الله ست.

مدرس علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: ۹ دیماه روزی که بصیرت دینی ایران اسلامی یکبار دیگر کارساز شد و تاثیر آن در خنثی نمودن توطئه های دشمنان فریب خورده داخلی نقش خود را نشان داد و انقلاب را از یک گردنه سخت نجات داد.

میر بیان داشت: ۹ دی واقعا روز بصیرت دینی ست ،روز درس دادن ملت به دشمنان و هم به افراد بی بصیرت داخلی بود.

این مدرس دانشگاه افزود: در مورد اینکه فتنه ۸۸ چرا بوجود آمد واقعا باید برگردیم به دشمنی نظام سلطه با انقلاب اسلامی ایران ،نظام سلطه در ابتدای انقلاب جنگ سخت را در پیش می گیرد و پس از آن هشت سال جنگ تحمیلی را به ما تحمیل می کند و بعد از آن ترور مسئولان و کارگزاران در دستور کار می آید و وقتی که تیرشان به سنگ می خورد پروژه جنگ نرم را به راه می اندازند.

برخی از گروهها و جناح های سیاسی زمینه ساز و یا بستر ساز دشمنان شدند
وی با بیان اینکه حوادث سال ۸۸ در مسیر دشمنی نظام سلطه با انقلاب می توان بررسی کرد ،گفت: برخی از گروهها و جناح های سیاسی طبیعتا زمینه ساز و یا بستر ساز دشمنان شدند.

میر ادامه داد: گروهها و جریانات اصلاح طلبی بستر را آماده کردند اما این موجی که ایجاد شد،غربیها از این موج استفاده کردند و در مسیر برنامه های در پیش داشتند مشکلاتی را برای کشورمان ایجاد کردند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری مطرح می نمایند که از ۱۵ سال قبل برنامه ریزی ها برای فتنه ۸۸ از سوی دشمنان خارجی طراحی شده است، افزود: نقش مردم در خنثی سازی فتنه ،نقش پررنگی بود .

مدرس علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی زابل به برخی از اقدامات دشمنان خارجی و افرادی که در داخل هم سوء بودند اشاره کرد و گفت: بی حرمتی به عاشورا،قربانی شدن امنیت ملی ،بازیچه قرار دادن حیثیت نظام در صحنه بین المللی،بی توجهی به آرمانهای حضرت امام (ره) و انقلاب اسلامی اینها از جمله اقدامات فتنه گران بود.

وی خاطر نشان کرد: حماسه ۹ دی مربوط به یک قشر خاص و یک گروه خاص نیست و همه مردم وارد صحنه شدند.

این مسئول ادامه داد: در حماسه ۹ دی مردم از فتنه گران برائت جستند و بعد از این حماسه بساط فتنه جمع می شود و به همین دلیل یوم الله است.

میر به دستاوردهای حماسه نهم دیماه اشاره کرد و بیان کرد: حماسه نهم دیماه پاسداشت ارزشهای اسلامی و تعالیم دین اسلام ،پاسداشت جمهوریت و توجه به رای مردم و پاسداشت قانون و قانون گرایی بود.

9دی مقاومت و ایستادگی در برابر نفوذ استکبار جهانی را رقم زد
وی با اشاره به اینکه 9 دی مقاومت و ایستادگی در برابر نفوذ استکبار جهانی را رقم زد ،گفت: مردم زمانی که دیدند مقامات امریکایی،اسرائیلی و غربیها به صراحت در مسائل داخلی ما مداخله می کنند ،حساس شده و زمینه شکل گیری حماسه ۹ دی فراهم شد.

استاد دانشگاه آزاد اسلامی زابل خاطر نشان کرد: مردم انقلاب اسلامی را دستاورد خون شهدا می دانند و به این برداشت رسیده بودند که دشمنان انتخابات را بهانه ای قرار دادند برای مقابله با اصل نظام.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark