داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در ادامه مشکلاتی که فضای مجازی به وجود آورده؛
سرقت زانتیا به بهانه تست خودرو/ دام گسترده کلاهبرداران اینترنتی برای افراد
کد مطلب: ۶۲۳۲۷
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۱
فضای مجازی و اینترنت محلی برای انجام انواع امور و حتی خرید و فروش به کار می رود و در این راستا کلاهبرداران نیز در آن به وفور یافت می شوند.
سرقت زانتیا به بهانه تست خودرو/ دام گسترده کلاهبرداران اینترنتی برای افراد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ امروزه همه افراد بخش زیادی از وقت و عمر خود را در روز صرف گشت و گذار در فضای مجازی می کنند.

خرید و فروش و کسب و کارهای اینترنتی در سایت ها و کانال ها به شدت در بین عامه مردم رواج یافته به طوری که شمار زیادی از افراد اقدام به دادن آگهی تبلیغاتی و در پی آن خرید کالا از فروشندگان مجازی می کنند.

به منظور خرید و فروش مطمئن در این سایت ها و کانال ها افراد باید با چشم باز و استفاده از روش های مطمئن اقدام به تهیه یا فروش کالا کنند تا در دام کلاهبرداران قرار نگیرند.

کلاهبرداران در فضای مجازی هم همانند دنیای واقعی جای خود را باز کرده اند به طوری که به دلیل ناشناخته بودن هویت افراد و همچنین به دلیل اینکه دو طرف همدیگر را نمی بینند به راحتی بساط کلاهبرداری خود را پهن کرده اند.

محمد سراوانی یکی از شهروندان سیستانی به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: یک فرد ناشناس در سایت دیوار با آگهی فروش یک دستگاه زانتیا برخورد و به بهانه خرید آن به محل کار صاحب خودرو که یک صافکار در کمربندی شهید حیدر شهرکی بوده رفته و به بهانه خرید و تست خودرو سوئیچ ماشین را از صاحب آن گرفته و متواری می‌شود.

دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک در این باره گفت: متاسفانه افراد بدون هر گونه تحقیق به راحتی اقدام به خرید کالا و یا فروش کالا خود در اینترنت می کنند و در بسیاری از مواقع در دام کلاهبرداران می افتند.

محمدقائم بهرک افزود: با توجه به تعداد زیاد این سایت ها و کانال ها واقعا کنترل همه آن ها سخت و دشوار است به طوری که هر روزه تعداد آن ها افزایش یافته و حتی به فعالیت در گروه ها نیز می پردازند.

وی ادامه داد: انتظار می رود مردم به جای اعتماد بیجا به افراد در فضای مجازی، عاقلانه تر تصمیم گیری کنند و قبل از هر گونه خرید و فروش جوانب احتیاط را در نظر بگیرند.

بهرک تاکید کرد: افراد اگر با آگاهی پا به عرصه فضای مجازی بگذارند به طور حتم در دام کلاهبرداران قرار نمی گیرند بنابراین باید فرهنگ سازی بیشتری در این خصوص انجام شود.

از سایت های معتبر خرید شود

دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک بیان کرد: از سایت های معتبر و شناخته شده که نماد اعتماد الکترونیک دارند خرید انجام شود و در هنگام پرداخت اینترنتی باید سایت های پرداخت حتما با Https شروع شود در غیر این صورت نباید پرداختی انجام شود.

بهرک با بیان اینکه در هنگام خرید و فروش اینترنتی تمامی جوانب احتیاط رعایت شود، خاطرنشان کرد: حتی الامکان ملاقات حضوری قبل از خرید انجام شود و به هیچ عنوان اطلاعات بانکی خود را ارائه ندهید.

انتهای پیام/ ف ب
Share/Save/Bookmark