داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
موج‌انتقادات به سفر معاون اول؛
نماینده سیستان:گذر زمان دلیل سفر جهانگیری را مشخص می کند/در جلسه ای که دستاوردی نداشته باشد شرکت نمی کنیم
کد مطلب: ۷۲۷۵۹
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۲
محمد سرگزی، نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی پیرامون سفر ۲۴ساعته معاون اول رئیس جمهور ‏به سیستان وبلوچستان، گفت: گذر زمان دلیل سفر جهانگیری را مشخص می کند.
نماینده سیستان:گذر زمان دلیل سفر جهانگیری را مشخص می کند/در جلسه ای که دستاوردی نداشته باشد شرکت نمی کنیم
به گزارش اوشیدا؛ محمد سرگزی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون ‏پیرامون سفر ۲۴ساعته معاون اول رئیس جمهور ‏به سیستان وبلوچستان، بیان کرد:‏ سفر اسحاق جهانگیری ‏به استان حتی یک روز هم زمان نبرد، و این درحالی است که با توجه به گستردگی و محرومیت سیستان ‏وبلوچستان و عدم توجه جدی دولت به این ‏خطه پهناور، انتظارمی رفت بر اساس پیش بینی هایی که از قبل ‏صورت گرفته بود، سفر ‏معاون اول در همان سه روز تعیین شده انجام می شد تا طی آن به نقاط مختلف ‏استان سرکشی و با مسولین محلی،نمایندگان و مردم به گفت و گو می پرداختند و جلسه ای با حضور مجمع نمایندگان مجلس ‏شورای اسلامی پیرامون مشکلات منطقه مورد نظر مردم تشکیل می شد.

وی بیان کرد: انتظار بود تعدادی از وزرا، همراه معاون اول رئیس جمهور در مناطق مختلف استان که مشکلات عدیده ای دارند حضور پیدا می‌کردند و جلسات کاربردی منتج به تصمیم گیری برقرار می شد ‎و یکسری اتفاقات به نفع مردم رقم می خورد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: آنهایی که این سفرها را برنامه ریزی کرده اند باید ‏نوع و هدف سفر را مشخص کنند، ‏صرف اینکه بگوییم یک مقام دولتی به استان سفر کرده است خوب هست اما مردم انتظار دارند با این سفرها گام های مثبتی در زندگی آنها برداشته شود که ما به عنوان نمایندگان مجلس از آن اطلاعی نداریم.

وی بیان کرد: بعضا می بینیم برای یک پروژه اجرا شده در چند مرحله مسئولان مختلفی حضور پیدا کرده و ‏‏پیرامون آن صحبت می کنند، امروز باید بنگریم با آمدن معاون اول رئیس جمهور چه ‏اتفاقی رخ خواهد داد‎
.‎
سرگزی با تاکید بر اینکه سفر مسئولان به استان باید یک آوردی برای مردم داشته باشد، ادامه داد: باید قبل از سفر، جلسات کارشناسی با حضور نمایندگان و مسولان استانی برگزار تا هنگام ورود به استان ‏به مردم می گفتند در دولت موضوعات خاصی برای مردم را مصوب کردیم و این ‏حجم از منابع و امکانات به استان سیستان و بلوچستان ‏تخصیص می یابد.

عضو مجمع نمایندگان سیستان وبلوچستان خاطر نشان کرد: قبل از سفر اخیر رئیس مجلس شورای اسلامی به ‏استان جلسات متعدد کارشناسی برگزار و تصمیمات جدی اتخاذ شد و حال می بینیم در بودجه هم آثار خود را می گذارد. نمایندگان استان تصمیم گرفتند درجلساتی که آوردی برای مردم ندارد شرکت نکنند. ‏

سرگزی تاکید کرد: در گذر زمان مشخص می شود حضور معاون اول به استان با چه ‏رویکردی بوده است.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار بود وقتی معاون اول رئیس جمهور وارد استان ‏می شود یک بخش از منابعی ‏که به صورت ملی و مربوط به استان بوده و در اختیار دستگاه ها و وزارتخانه ‏ها است، برای توسعه استان ‏اختصاص پیدا می کرد.‏

وی گفت: ان شاالله مسولان تراز اول ملی بدانند انتظار مردم از چنین سفرهایی ابتدا ایجاد تحول در معیشت به واسطه شناخت صحیح از مشکلات آنهاست.

انتهای پیام‎/‎
Share/Save/Bookmark