داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان زابل:
عزاداری در سیستان ریشه تاریخی دارد/شور حسینی در محرم و صفر برپا است
کد مطلب: ۶۷۸۰۹
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۳
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زابل گفت: مراسم شیرخوارگان حسنی (ع) در شهرهای مختلف شمال استان سیستان و بلوچستان برگزار می شود.
عزاداری در سیستان ریشه تاریخی دارد/شور حسینی در محرم و صفر برپا است
حجت الاسلام محسن عارفی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: مراسم شیرخوارگان حسینی (ع) روز جمعه ساعت هشت صبح در شهرستان زابل برگزار خواهد شد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زابل افزود: این مراسم در هر شهرستان منطقه سیستان به صورت جدا برگزار ، که مراسم محوری و پخش زنده آن در مصلی الغدیر شهرستان زهک خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین اجتماع عاشورائیان نیز در شهرهای مختلف سیستان دایر است که امروز راس ساعت سه بعد از ظهر در شهر بنجار با پخش مستقیم از شبکه استانی همراه است.
حجت الاسلام عارفی خاطرنشان کرد: در زابل نیز مراسم شام غریبان به رسم هر ساله با حضور عزاداران حسینی (ع) در شامگاه عاشورا برگزار می شود.
وی با بیان اینکه استقبال عزاداران حسینی(ع) در ایام محرم پر شور و خود جوش است گفت: با توجه به ارادت تاریخی مردم سیستان به ائمه اطهار (ع) هر ساله شاهد برگزاری باشکوه مراسمات عزاداری در ایام محرم هستیم.
حجت الاسلام عارفی بیان داشت: عزاداری در سیستان ریشه تاریخی دارد و هر ساله عزاداران با شور و اشتیاق بالایی این مراسمات را برگزار می کنند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان زابل بیان داشت: سیستانیان از اولین کسانی بودند که برای خونخواهی امام شهیدان (ع) به پا خواستند و ارادت آنها به اهل بیت (ع) ریشه عمیقی در دل تاریخ دارد.
وی همچنین گفت: عزاداری در سیستان تنها در دهه اول محرم نیست بلکه در کل محرم و صفر جوانان بسیاری با شور حسینی برای عزاداری آمده می شوند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark