داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
زمين هاي کشاورزي که آن سوي رودخانه است؛
نبود پل ارتباطی زحمت کشاورزان سیستانی را چند برابر کرد
کد مطلب: ۷۰۱۳۹
تاریخ انتشار:شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۳۷
عدم وجود پل ارتباطی بر روی رودخانه روستای کنگ مزار شهرستان نیمروز باعث بروز مشکلاتی برای کشاورزان سیستانی شده است.
نبود پل ارتباطی زحمت کشاورزان سیستانی را چند برابر کرد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ ورود سیلاب های کشور افغانستان یا همان دشتمال به تالاب هامون و انهار سیستان باعث شده است تا بسیاری از مزارع کشاورزی شمال سیستان و بلوچستان به زیر کشت محصولات مختلف برود.

در همین رابطه نیز در روستای کنگ مزار شهرستان نیمروز نیز کشاورزان اقدام به کشت محصولات کشاورزی کرده اند ، اما این کشاورزان به دلیل وجود مزارع کشاورزی در آن سوی رودخانه با مشکل جدی رو به رو هستند.

علیرضا پودینه یکی از کشاورزان روستای کنگ مزار شهرستان نیمروز در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: زمین های کشاورزی کلیه اهالی روستا در غرب رودخانه قرار دارد و عدم وجود پل ارتباطی بین مزارع و منازل باعث شده است تا قیمت بسیاری از محصولات کشاوری افت کند.

وی افزود: مجبور هستیم تا محصولات کشاورزی را با دست و به وسیله قایق به این سوی روستا منتقل کنیم که همین امر جا به جایی را برای کشاورزان با مشکل مواجه کرده است.

پودینه بیان داشت: از طرفی همچنین دلالان از این فرصت استفاده می کنند و محصولات کشاورزی را با قیمت پایین تر از ما خریداری می کنند.

این کشاورز سیستانی تصریح کرد: از مسئولین تقاضا داریم تا با احداث یک پل ارتباطی بین رودخانه مشکل کشاورزان را برای همیشه مرتفع سازند.

محمد علی قهرمانی فرماندار شهرستان نیمروز در همین رابطه در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: احداث یک پل بر روی رودخانه باید از جهات مختلف از سوی دستگاه های متولی مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: در مورد تخصیص بودجه نیز با توجه به شرایط خاص کشور بعد از بررسی های فنی باید پیشبینی اعتبار این پروژه انجام شود.

فرماندار شهرستان نیمروز گفت: اگر شرایط فنی و اعتباری پروژه فراهم شود پس از رایزنی با مسئولین استانی شرایط ساخت پل را فراهم خواهیم کرد.

وستای کنگ مزار در کنار رودخانه نهرآب،شاخه پل قرآن در شهرستان نیمروز قرار دارد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark