داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
با پیگیری اوشیدا؛
مراحل درمان بانوی بیمار سیستانی توسط کمیته امداد طی خواهد شد
کد مطلب: ۶۲۶۱۵
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۱
مدیر کل کمیته امداد سیستان و بلوچستان گفت: مراحل درمان بانوی بیمار سیستانی توسط کمیته امداد طی خواهد شد تا گره ای از زندگی وی باز شود.
مراحل درمان بانوی بیمار سیستانی توسط کمیته امداد طی خواهد شد
رضا شهرکی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ ابراز داشت: پس از درج خبری مندرج در سایت اوشیدا با عنوان « بیماری ناشناخته ای که به دلیل فقر درمان نشد / بیمارن تحت پوشش کمیته امداد نیازمند حمایت بیشتر» پیگیری پرونده این بانو در دستور کار قرار گرفت‌.

وی افزود: براساس بازدید میدانی انجام شده از محل سکونت فاطمه ترابی ، وی دارای سه فرزند و یک خانواده پنج نفره است که به دلیل مشکلات مالی در مضیقه هستند.

شهرکی ادامه داد: سرپرست خانواده که جوانی است ۴۵ ساله است ، طبق اظهارات رئیس کمیته امداد و مددکار شهر بنجار، مبتلا به اعتیاد می باشد.

وی ادامه داد: این خانواده درخانه ای که دارای سه اتاق خشتی و گلی در روستای ارباب از توابع شهرستان بنجار سکونت دارند.

مدیر کل کمیته امداد سیستان و بلوچستان اذعان داشت: مادر خانواده، فاطمه که از بیماری پوستی رنج می برد قادر به کار و تلاش و امرا معاش نمی باشد به همین جهت از سال ۱۳۸۶ تحت حمایت امداد قرار گرفتند.

شهرکی بیان داشت: وی تنها از خدمات یارانه و حمایت های امداد شامل فرهنگی، معیشتی و مستمری بهره مند بوده است و از آبان ۱۳۹۳ تا آبان ۱۳۹۶ مبلغ ۳۳ میلیون و ۵۸۰ هزار ریال از امداد مستمری دریافت نموده است، اما به دلیل عدم ارائه مدارک مستند دال بر ازکارافتادگی پرونده به چند خدمتی تبدیل شده است.

وی ابراز داشت: درحال حاضر پرونده مستمری به دلیل عدم ارائه مدارک غیرفعال شده است، اما از دیگر خدمات به صورت تک یا چند خدمتی بهره مند است.

مدیر کل کمیته امداد سیستان و بلوچستان تصریح کرد: جهت درمان وی، در صورت ارائه مدارک پزشکی به کمیته امداد، این نهاد امکان را برای درمان وی فراهم کرده و چنان چه نیاز به درمان به خارج استان را داشته باشد با توجه به اینکه اولویت اول کمیته امداد با بیماران صعب العلاج می باشد، مراحل درمان وی را پیگیری می کند.

شهرکی اضافه کرد: اکنون وی به کمیته امداد زابل مراجعه و مدارک کمیسیون پزشکی را به واحد درمان زابل تحویل داده است که در صورت تایید توسط پزشک معتمد گره کور زندگی وی تا حدی باز و از خدمات بیشتری بهره مند خواهند شد.

انتهای پیام/ م ب
Share/Save/Bookmark