داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل:
ارائه خدمات رایگان درمان و پیشگیری هاری به بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر در سیستان
کد مطلب: ۶۰۶۳۵
تاریخ انتشار:شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۱
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون به یک هزار و ۵۴۸ نفر خدمات رایگان درمان و پیشگیری هاری ارائه شده است.
ارائه خدمات رایگان درمان و پیشگیری هاری به بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر در سیستان
جواد اکبری زاده در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: خدمات درمان پیشگیری هاری به صورت رایگان توسط پرسنل بهداشتی و درمانی در مراکز درمان پیشگیری از هاری بصورت شبانه روزی در همه شهرستانهای منطقه سیستان ارائه می شود.

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون تعداد یک هزار و ۵۴۸ فرد در منطقه سیستان دچار حیوان گزیدگی شده اند که تمام این افراد کلیه خدمات درمان پیشگیری شامل شستشو، واکسیناسیون ضد هاری و سرم ضد هاری را دریافت کردند.

اکبری زاده ادامه داد: از این تعداد ۷۵۲ مورد مربوط به شهرستان زابل، ۱۹۳ مورد مربوط به شهرستان زهک، ۴۲۰ مورد مربوط به شهرستان هیرمند، ۸۶ مورد مربوط به شهرستان هامون و تعداد ۹۷ مورد مربوط به شهرستان نیمروز می باشد.

وی در ادامه ضمن تشکر از همکاری خوب مردم توصیه کرد: مردم نکات و توصیه های کارشناسان را جدی بگیرند تا هیچگونه آسیبی به آن ها وارد نشود.

اکبری زاده خاطرنشان کرد: هاری یک بیماری صد درصد کشنده است که اگر قبل از پیشرفت بیماری و به سرعت درمان شدود احتمال مرگ فرد به شدت کاهش می یابد.

وی در ادامه از اقدام ضربتی و مفید معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل در خصوص بیماری هاری خبر داد و گفت: اجرای طرح خانه به خانه آموزش، مراقبت و بیماریابی بیماری هاری در مناطق شهری و روستایی منطقه سیستان انجام می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه در خصوص این طرح ابراز داشت:نظر به تاکید رییس دانشگاه برای اقدام فوری به دلیل افزایش موارد گازگرفتگی توسط سگ های ولگرد و انتشار بیماری هاری در منطقه سیستان طرح خانه به خانه آموزش، مراقبت و بیماریابی بیماری هاری توسط حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل برنامه ریزی و در سطح شهرستان های منطقه سیستان اجرا شد.

وی همچنین گفت: این طرح توسط بهورزان و مراقبین سلامت و نظارت کارشناسان بهداشتی جهت بیش از ۸۵% از خانوارهای منطقه اجرا شد.

اکبری زاده در پایان خاطرنشان کرد: در این طرح علاوه بر مراجعه به درب منزل مردم و ارائه آموزش های حضوری و بیماریابی، تعداد یکصد هزار برگ تراکت اطلاع رسانی نیز در بین خانوارهای مورد بازدید توزیع شد.


انتهای پیام
Share/Save/Bookmark