داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه هیرمند:
آمریکا به دست ترامپ نابود خواهد شد/ مشکلات طرح ۴۶ هزار هکتار رفع شود
کد مطلب: ۷۱۸۹۵
تاریخ انتشار:جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۱
نماز جمعه شهرستان هیرمند به امامت حجت الاسلام ابراهیم گزمه در مصلی الغدیر برگزار شد.
آمریکا به دست ترامپ نابود خواهد شد/ مشکلات طرح ۴۶ هزار هکتار رفع شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن تسلیت رحلت رسول اکرم (ص) و امام حسن مجتبی گفت: امروز برخی ها می گویند بر اساس صلح امام حسن(ع) با معاویه باید با آمریکا هم صلح کنیم اما این حرف ها نادرست است باید بررسی کنیم چرا که آن امام با معاویه مجبور به صلح شود.

وی افزود: عده ای در آن دوران پشت امام حسن مجتبی(ع) را خالی کردند، این امام بزرگوار بخاطر خیانت لشکریان خود صلح را مجبور شد بپذیرد تا بی بصیرتی جامعه آن روز نمایان شود.

امام جمعه شهرستان هیرمند بیان کرد: برای حفظ اسلام جانفشانی بسیاری از سوی مسلمانان شکل گرفته است که حاضر هستند از همه چیز خود بگذارند، نمونه اش شهدایی که تازه بعد از چند سال به میهن بازگشته اند.

وی خاطرنشان کرد: نباید امروز عده ای به مردم آدرس غلط بدهند و تاریخ را تحریف کنند، باید از تاریخ عبرت بگیریم و زندگی ائمه (ع) را سرلوحه زندگی قرار دهیم.
امام جمعه هیرمند گفت: فشار دشمن امروز بر این است که با فشار بر روی مردم دین را از ما بگیرد، به کمتر از این ها هم راضی نمی شوند نباید حاضر به این ذلت شویم.

وی خاطرنشان کرد: ترامپ در آستانه انتخابات قرار دارد و دست به کارهای جنون آمیزی می زند جدیداً هم چند بانک ما را تحریم کرده است.

امام جمعه هیرمند بیان کرد: در انتخابات آمریکا اتفاقات بزرگی در جهان خواهد افتاد، امید داریم که آمریکا به دست همین ترامپ نابود شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: امروز باید دل به داخل کشور ببندیم چرا که به گفته حضرت آقا هم گره های اقتصادی به دست دانشمندان خودمان باز خواهد شد.

حجت الاسلام گزمه افزود: در روزهای اخیر دیدار های در سطح منطقه از سوی بزرگان کشور و استان داشته ایم که طرح ها را از نزدیک دیدند آنچه که حرف دل مردم بود به آنها ابلاغ شد و امید داریم که مشکلات حل شود.

وی با اشاره به سفر آیت الله محامی به منطقه سیستان هم گفت: نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان سه روز است در منطقه سیستان حضور دارد و مشکلات را از نزدیک بازدید کرده اند، بیان این مشکلات در مرکز استان قطعا می تواند گره گشا باشد.

وی تصریح کرد: ایرادات فراوانی در طرح ۴۶ هزار هکتار وجود دارد، اما اصل طرح راه نجات مردم در خشکسالی است، در بررسی های میدانی دیده ایم که مسئولان تصمیم گرفته اند آب را یک بار در فاز اول و دوم رها کنند که مشکلات آن به وضوح مشخص می شود .

امام جمعه هیرمند گفت: شیرفلکه هایی در این طرح به کار رفته است که در ابتدای لوله آب را تخلیه می کند و باعث می شود تا به کشاورزی که در انتهای لوله قرار دارد آب نرسد.

وی ادامه داد: این طرح برای آبیاری قطره های است، نباید کل آب را کشاورزان در یک زمین کشاورزی مصرف کنند، اگر حوضچه آب در زمین یک کشاورز قرار دارد کل آب مربوط به او نمی شود بلکه برای همه کشاورزان است.

امام جمعه هیرمند خاطرنشان کرد: مشکلات این طرح هرچه زودتر باید رفع شود تا این طرح برای کشاورزان سودآور شود.


انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark