داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
یک کارشناس سیاسی:
دولت برای جذب سرمایه گذار در سیستان مالیات را حذف کند/موانع تولید را یکی یکی باید رفع کنیم
کد مطلب: ۷۳۳۲۵
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۵
امیر فرزادی گفت: دولت باید با حذف مالیات در منطقه سیستان برای سرمایه‌گذاران انگیزه ایجاد کند تا نبود زیرساخت و خشکسالی‌های پیاپی در این منطقه سرمایه‌گذاران را فراری ندهد.
دولت برای جذب سرمایه گذار در سیستان مالیات را حذف کند/موانع تولید را یکی یکی باید رفع کنیم
امیر فرزادی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: بسیاری از کشورهای قدرتمند دنیا امروز به‌واسطه تولید ملی توانسته‌اند خود را به سطح اول اقتصاد جهان نزدیک کنند.

وی افزود: تولید ملی یک اصل جداناپذیر برای رشد و شکوفایی یک کشور است که با برنامه ریزی و حمایت دولت‌ها می‌توان به آینده هر کشور امیدوار بود.

فرزادی بیان کرد: کشورهای اروپایی که امروز اقتصاد دنیا را قبضه کرده‌اند در روزگاری نه‌چندان دور دچار جنگ و ناامنی‌های بسیاری بودند که حتی توان پرداخت وام‌های کلان سایر کشورها را نیز نداشتند.

وی گفت: کشوری همچون آلمان با مدیریتی کارآمد در دوران پسا جنگ توانست با اصلاحات برخی از قوانین مالیاتی یک معجزه اقتصادی ایجاد کند که همین امر امروز این کشور را به یکی از قدرت‌های اقتصاد جهان تبدیل کرده است.

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: در مناطق محروم کشور همچون استان سیستان و بلوچستان باید این‌گونه اصلاحات مالیاتی صورت گیرد تا بتوانیم سرمایه‌گذاران متعددی را جذب کنیم.

وی ادامه داد: مثلاً در شمال سیستان و بلوچستان که اقتصاد آن روزگاری بر پایه کشاورزی و دامداری می‌چرخید به‌واسطه خشکسالی به طور کامل این اقتصاد از بین رفته است.

فرزادی گفت: سرمایه‌گذاران بسیاری نیز در سال‌های اخیر به این منطقه برای سرمایه‌گذاری مراجعه کرده‌اند اما با توجه به نبود زیرساخت‌های مناسب هرکدام قبل از انجام کار سرمایه خود را در استان دیگری به چرخش درآورده است.

وی افزود: دولت باید با حذف مالیات در منطقه سیستان برای سرمایه‌گذاران انگیزه ایجاد کند تا نبود زیرساخت و خشکسالی‌های پیاپی در این منطقه سرمایه‌گذاران را فراری ندهد.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: منطقه سیستان با توجه به ظرفیت‌های موجود می‌تواند در زمینه‌های مختلف از جمله اقتصاد صنعتی، معادن و کشاورزی در کشور تأثیرگذار باشد به شرطی که دولت بتواند موانع موجود بر سر راه سرمایه‌گذاران بردارد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark