داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
عضو شورای شهر زابل:
خانواده مهمترین نهاد موثر بر تربیت جامعه است
کد مطلب: ۴۰۱۰۵
تاریخ انتشار:شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۶
عضو شورای شهر زابل گفت: اگر جامعه ای خیلی رنگ و لعاب تربیت اسلامی نداشته باشد خانواده می تواند جبران کننده این ضعف ها باشد و فرزندان را مواظبت کند تادچار مشکلات این جامعه نشوند.
خانواده مهمترین نهاد موثر بر تربیت جامعه است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: روز بیست و چهارم ذى‌الحجه روز مباهله است؛ بعضى نیز روز بیست و پنجم و بعضى بیست و هفتم این ماه را روز مباهله گفته‌اند. به همین مناسبت خبرنگار اوشیدا گفت‌وگویی با شهلا رضوانی، عضو شورای شهر زابل در خصوص اهمیت این روز در اسلام در ادامه می خوانید.

شهلا رضوانی عضو شوراس شهر زابل با اشاره به نزول آیه «هل اتی» در مدح خانواده و اهمیت روز مباهله گفت: در نظام اسلامی بر خلاف جوامع غربی، خانواده کانون رشد و پرورش انسان‌های متعالی بوده و فردیت معنا ندارد.

وی با تأکید بر اینکه هدف تربیتی خانواده‌ها در نظام اسلامی تربیت فرزندان ولایتمدار بوده که در مسیر بندگی خداوند موفق باشند، ادامه داد: متأسفانه در نظام غربی، خانواده تنها به یک نهاد برای بزرگ کردن و حمایت جسمی از کودکان تبدیل شده و در مقابل بعد تربیتی و عاطفی کودکان هیچ مسؤولیتی ندارد به همین علت روز به روز شاهد از بین رفتن نهاد خانواده در جامعه غربی هستیم.

رضوانی تصریح کرد: نقش خانواده به عنوان اثرگذارترین نهاد تربیتی در پرورش و تربیت سرمایه‌های انسانی که از بزرگترین پشتوانه‌های توسعه و تعالی هر کشوری به شمار می‌آید، از چنان اهمیتی برخوردار می‌باشد که سلامت و صلابت هر جامعه‌ای مرهون وجود خانواده‌های سالم، عفیف و با تقوا است.

وی با بیان اینکه تربیت و انسان سازی از خانواده شروع می شود خاطر نشان کرد : خانواده مهمترین نهاد موثر بر تربیت جامعه است بطوریکه تربیت از خانواده و حتی قبل از تولد فرزند آغاز می شود.

رضوانی خاطر نشان کرد: اگر جامعه ای خیلی رنگ و لعاب تربیت اسلامی نداشته باشد خانواده می تواند جبران کننده این ضعف ها باشد و فرزندان را مواظبت کند تادچار مشکلات این جامعه نشوند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark