داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:
تمام بیماران مبتلا به کرونا در سیستان به مناطق آلوده کشور سفر داشته اند
کد مطلب: ۶۹۴۶۵
تاریخ انتشار:شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۷
نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل با اصحاب رسانه ظهر امروز در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی شمال سیستان و بلوچستان برگزار شد.
تمام بیماران مبتلا به کرونا در سیستان به مناطق آلوده کشور سفر داشته اند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در این نشست خبری گفت:باور اشتباه مردم در رابطه با از بین رفتن ویروس کرونا در گرما باعث شده است تا بسیاری از شهروندان استان های دیگر ، منطقه سیستان را برای سفر انتخاب کنند.
وی افزود: تنها در پنج شنبه گذشته نزدیک به هفت هزار خودرو از سمت زاهدان وارد زابل شده اند که اگر تنها یک نفر در میان این افراد مبتلا به ویروس کرونا باشد آمار غیر قابل کنترلی از کرونا در سیستان منتشر خواهد شد.
وی ادامه داد: آمار بیماران مبتلا به کرونا در سیستان به گونه ای با تعداد سه نفر ثابت بود که در طی مدت کوتاهی به یازده نفر افزایش یافت که همه این بیماران سابقه سفر به مناطق آلوده را داشته اند.
وی با بیان اینکه تعداد سه نفر از این بیماران در زاهدان بستری هستند خاطرنشان کرد: متاسفانه دو نفر از بیماران مبتلا به کرونا نیز در سیستان روز های قبل فوت کرده اند.
میرزایی ضمن دعوت مردم برای ماندن در خانه خاطرنشان کرد: مردم سیستان از اقوام دور و نزدیک خود بخواهند تا به سیستان سفر نکنند .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل بیان کرد: در سیستان با مشکلات عدیده ای از جمله طوفان ها و سو تغذیه مواجه هستیم لذا مردم سیستان تحمل مشکلات بیشتری را از سوی استان های دیگر ندارند.
وی گفت: این ویروس سه تا ۱۴ روز هیچ علائمی از خود بروز نمی دهد لذا با توجه به این امر باید مسافرینی که قصد سفر به زابل را دارند این مدت را زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی با هزینه شخصی پایش شوند و بعد اجازه ورود به منطقه را خواهند داشت.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark