داخلی آرشيو خبر صفحه استان
۱
امتیاز مثبت 
۳
 
ظهر امروز،
از پروفسور سیستانی کاشف داروی ضد سرطان تجلیل شد/ ثبت 29 اختراع جهانی در زمینه سرطان
کد مطلب: ۴۲۷۱۶
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۸
همایش تجلیل از پروفسور رضا شیخ‌نژاد کاشف داروی ضدسرطان «سیستانین» که در سالن اجتماعات دانشگاه زابل برگزار شد
از پروفسور سیستانی کاشف داروی ضد سرطان تجلیل شد/ ثبت 29 اختراع جهانی در زمینه سرطان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: همایش تجلیل از پروفسور رضا شیخ‌نژاد کاشف داروی ضدسرطان" سیستانین" ظهر امروز با حضور این اندیشمند سیستانی الاصل و دیگر مسئولین در سالن اجتماعات دانشگاه زابل برگزار شد.

رضا شیخ نژاد پژوهشگر ایرانی، دکتری بیوشیمی از دانشگاه ایالتی جورجیا، فوق دکتری فیزیولوژی سلولی از دانشکده پزشکی دانشگاه ایالتی وین (دیترویت میشیگان)، فعالیت حرفه ای خود را در زمینه بیولوژی مولکولی سرطان در بنیاد تحقیقات سرطان میشیگان (انستیتو سرطان کارمانوس) آغاز کرد.
این پروفسور سیستانی در این مرکز موفق به اختراع تکنولوژی نوینی برای ساخت داروهای نوکلئوتیدی و هدفمند ضد سرطان شد و تا به امروز 29 ثبت اختراع جهانی در این زمینه دارد.
نتایج شگفت انگیز بالینی داروی مهار کننده یکی از مهمترین ژن‌های سرطانی (آنکوژن)، ممکن است روند درمان سرطان را برای همیشه متحول کند. کتاب "سرطان بیماری همزاد ما" زندگی‌نامه‌ی سرطان  و مختصری از زندگی‌نامه‌ ایشان است.

"سیستانین" نام کلی داروهای پپتیدی ضد سرطان است که توسط دکتر شیخ نژاد طراحی و ساخته می‌شود. این داروهای هدفمند و هوشمند تنها سلول‌های سرطانی را هدف قرار می‌دهند (پاشنه آشیل) و به سلول‌های سالم آسیب نمی‌رسانند.

 
لازم به یادآوری است که چنین دارویی تا کنون وارد بازار جهانی نشده است. با این تکنولوژی می توان برای تمام سرطان‌ها داروی غیر سمی و هدفمند تولید کرد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
۱۳۹۶-۱۱-۲۸ ۱۷:۲۹:۰۲
بسیار عالی ،ایا برای همه سرطان هاست ،!!?? واینکه در پناه حق و عاقبت بخیر باشند (15780)