داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
میشل‌عون: خسارت‌های ناشی از انفجار بندر بیروت بیش از 15 میلیارد دلار است
کد مطلب: ۷۰۹۸۶
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۶
رئیس جمهور لبنان روز چهارشنبه خبر داد که خسارت‌های ناشی از انفجار مهیب بندر بیروت بیش از 15 میلیارد دلار است.
میشل‌عون: خسارت‌های ناشی از انفجار بندر بیروت بیش از 15 میلیارد دلار است

به گزارش اوشیدا به نقل از  گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «میشل عون» رئیس جمهور لبنان روز چهارشنبه به ابعاد خسارت‌های انفجار مهیب سه‌شنبه هفته پیش در بندر بیروت پرداخت و گفت که خسارت‌های ناشی از این انفجار بیش از 15 میلیارد دلار برآورده شده است.

عون که این موضوع را در جریان گفت‌وگوی تلفنی با «فیلیپ ششم» پادشاه اسپانیا مطرح می‌کرد، گفت که برآوردهای اولیه حاکی از این میزان خسارت بوده و خسارت‌های مادی دیگری نیز وجود دارد و لبنان به مواد ساختمانی برای بازسازی مناطق آسیب دیده نیاز دارد.

فیلیپ ششم نیز در این گفت‌وگوی تلفنی به مشارکت نیروهای اسپانیایی در نیروهای سازمان ملل در جنوب لبنان تحت عنوان یونیفل اشاره کرد و گفت که این نیروها، بزرگترین نیروی نظامی اسپانیا در خارج از این کشور به شمار می‌آید.

پادشاه اسپانیا گفت که این کشور آماده هرگونه تلاش بیشتر برای از بین بردن آثار انفجار دردناکی است که باعث ناراحتی و درد لبنانی‌ها و تمام دوستانشان به خصوص دوستان اسپانیایی شد.

بر اساس اعلام مقامات بهداشتی لبنان، شمار قربانیان انفجار بندر بیروت به ۱۷۱ نفر افزایش یافته و شمار مفقود شدگان هم بین ۳۰ تا ۴۰ نفر است.

انفجار هفته گذشته در بندر بیروت آنقدر شدید بود که موج انفجارها تا کیلومترها آنطرف‌تر رفت و به ساختمان‌های زیادی نیز آسیب وارد کرد. 

این انفجار بر اثر ۲۷۰۰ تن نیترات اورانیوم توقیف شده در بندر شماره ۱۲ بندر بیروت اتفاق افتاد و بر اثر آن گودال حدودا ۴۰ متری در محل انفجار ایجاد شد. 

انتهای پیام/.

Share/Save/Bookmark