داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
بیش از ۸ درصد افراد بالای سی سال در سیستان مبتلا به فشار خون هستند
کد مطلب: ۶۶۹۳۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: ۴۵ درصد مرگ های سال گذشته افراد بالای سی سال در منطقه سیستان بیماری های قلبی و عروقی عنوان شده است که عامل این بیماری ها فشار خون بالا است.
بیش از ۸ درصد افراد بالای سی سال در سیستان مبتلا به فشار خون هستند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ نشست خبری میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل با اصحاب رسانه به مناسبت آغاز کمپین بسیج کنترل فشار خون برگزار شد.

در این نشست هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت : سالانه ۱۰۰ هزار نفر بر اثر فشار خون بالا در کشور جان خود را از دست می دهند.

وی افزود : کنترل فشار خون در زندگی باعث افزایش طول عمر و امید به زندگی می شود و عدم توجه به این مسئله علاوه بر هزینه های درمان ، فرد دچار بیماری های قلبی و عروقی خواهد شد.

میرزایی با اشاره به آغاز کمپین بسیج کنترل فشار خون اضافه کرد: این طرح به صورت رایگان در۲۱۴ خانه بهداشت ، ۱۷ پایگاه سلامت روستایی و ۵۰ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی و شهری در حال اجرا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل بیان کرد: همچنین در ۴ بیمارستان شمال سیستان و بلوچستان نیز تیم های ثابتی در دو شیفت جهت شناسایی و سنجش افراد مستقر شده اند.

وی با بیان اینکه باید فشار خون را جدی بگیرند خاطرنشان کرد: ۸ و سه دهم درصد افراد بالای سی سال در شمال استان مبتلا به فشار خون هستند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل بیان داشت : همچنین ۴۵ درصد مرگ های سال گذشته افراد بالای سی سال در منطقه سیستان بیماری های قلبی و عروقی عنوان شده است که عامل این بیماری ها فشار خون بالا است.

وی ادامه داد : هم اکنون تیم های سه نفره شامل ۴۰۱ تیم ثابت و متغیر جهت بررسی و شناسایی افراد در کل منطقه سیستان مستقر هستند تا بتوانند با برنامه ریزی و مشاوره رایگان افراد را با خطرات این بیماری آشنا سازند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark