داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه زابل:
چرا باید کانتینرها و نفتکش ها از مرز میلک عبور کنند اما مردم فقیر منطقه سهمی از تبادلات مرزی نداشته باشند
کد مطلب: ۶۱۹۸۶
تاریخ انتشار:جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۸
مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه زابل گفت: چرا باید کانتینرها و نفتکش ها از مرز میلک عبور کنند اما مردم فقیر منطقه سهمی از تبادلات مرزی نداشته باشند این وضعیت قابل قبول نیست.
چرا باید کانتینرها و نفتکش ها از مرز میلک عبور کنند اما مردم فقیر منطقه سهمی از تبادلات مرزی نداشته باشند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ محمد جواد عمرانی در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه زابل عنوان کرد: اخیرا یکی از دستیاران رییس جمهور مطلبی را بیان کردند که دور از شان و شخصیت مسئولی در نظام اسلامی است، سرکار خانم مولاوردی، خود زوار پیاده روی اربعین زباله های مسیر پیاده روی را جمع می کنند کاش شما به فکر حقوق شهروندی کسانی باشید که در بین زباله ها به دنبال غذا هستند.

وی با بیان اینکه این وضعیت مرز مهران ناشی از عدم مدیریت مسیولین است نه چیز دیگر، افزود: افراد زیادی در همین سیستان زندگی می کنند که متاسفانه کم بضاعت هستند و هیچ توجه ای به آنان نشده است، این مسائل را چه کسی پاسخگوست؟حقوق شهروندی اینها چه می شود؟

عمرانی ادامه داد: مسئله ی دیگر بزرگواران تجربه تلخ برجام است، توجه بفرمایید این تجربه تلخ تاریخی که دستاورد آن برای کشور به اعتراف خود دولت تقریباهیچ است با همه تلخی هایش می تواند یک نکته مثبت داشته باشد و اینکه تجربه ای بشود برای جلوگیری از اعتماد به امریکا وهمچنین اروپا و در عوض آن تکیه بر عناصر داخلی و جوانان باید سرلوحه کارها قرار گیرد.

وی تصریح کرد: اینکه مسئولین کشور به جای عبرت گیری از برجام امید داشته باشند به کشور های اروپایی این کاملا اشتباه است.

عمرانی خاطرنشان کرد: آن روز هایی که به مذاکرات هسته ای از همین تریبون های نماز جمعه و دانشگاه ها انتقاد شد بزرگواران منتقدین را به باد تهمت و ناسزا گرفتند و ترسو و بزدل و بیسواد خواندند اما دیوانگی را خود آنها تعیین کردند، اروپا و امریکا با هم هستند و همین الان هم می بینید صحبت از قدرت دفاعی ما میان آوردند، البته مذاکره سر قدرت دفاعی خط قرمز جهوری اسلامی ایران است.

وی تاکید کرد: گستاخی را هم پیمانان و نوکران آمریکا به حدی رساندند که هم اکنون امارات و عربستان هم که گاوی هستند که دوشیده می شوند ادعای مضحک حمله به ایران را می کنند.

عمرانی در ادامه گفت: اما در باب مسائل استان و شهرستان، برادران و خواهران عزیز عملکرد ضعیف مجموعه سابق استانداری در بسیاری از موارد از جمله موضوع اقتصاد مقاومتی مشهود است، عقب افتادن از چرخ پیشرفت و عدم مدیریت و نظارت کافی و درست و فرار از پاسخگویی به افکار عمومی مشکلاتی بود که ایشان باید به آنها توجه می کرد اما نکرد.

وی با بیان اینکه دخالت های بی دلیل و بی منطق و مکرر ایشان در دانشگاه ها نشان از امنیتی کردن فضای دانشگاه ها دارد، اظهار کرد: استخدام های غیرقانونی در مجموعه استانداری و نگاه های نابرابر به قسمت های مختلف استان بعضا اتفاقاتی ناخوشایند را در پی داشت که ان شالله در زمان فعلی این مسائل اتفاق نیفتد.

عمرانی عنوان کرد: عدم نظارت کافی بر طرح ها و عقب افتادن از زمان‌بندی موضوعی است که باید به آن پرداخته شود به عنوان مثال طرح آبیاری ۴۶هزار هکتاری طبق وعده باید در سال ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسید اما با توجه به سومدیریت هنوز معلوم نیست کی افتتاح شود، مسئولین به این موضوع رسیدگی کنید به پیشرفت طرح سرعت بخشید نگذارید این طرح به مانند طرح‌های شکست‌خورده قبلی در اذهان‌عمومی بماند.

وی اضافه کرد: مسئله اشتغال از طریق ظرفیت مرز نکته‌ای مهم است که باید توسط استاندار جدید مورد توجه جدی قرار گیرد، چرا باید کانتینرها و نفتکش ها از مرز میلک عبور کنند اما مردم فقیر منطقه سهمی از تبادلات مرزی نداشته باشند؟جناب محبی نیا(استاندار جدید) شما لااقل بازارچه های مرزی را فعال کنید ، منطقه آزاد تجاری صنعتی سیستان لقمه بزرگی بود برای سکانداران قبلی با توجه به عدم رونق و بسته نگاه داشتن بازارچه های مرزی منطقه سیستان.

عمرانی بیان کرد: گزارشات مردمی نشان می دهد که کارت های الکترونیکی مرزی از خانواده ها گرفته شده و تحویل آنان نشده است، در این دولت تنها یک بار سودی که قرار بوده به حساب خانوار های سیستانی واریز بشود ریخته شده و عملا کارت های مرزنشینی سرگرم کننده بیش نبوده ان شاءلله مسئولین در اسرع وقت پاسخ مناسبی به این موضوع بدهند و اوضاع مرز و بازارچه های مرزی و کارت‌مرزنشینی را سامان دهند.

عمرانی افزود: در بحث شورای اسلامی شهر خبر هایی به گوش رسید در ماه های اخیر که هیچ توجیه ای ندارد، شایسته و بایسته اعضای شورای شهر این نیست که رییس شورای اسلامی شهر یک شهرستان با مردمی که به دلیل انتقاد از یک انتخاب این طور صحبت کند و لب به اهانت بگشاید جالب نیست.

عمرانی در پایان گفت: ان شالله در مجموعه  شهری تبعیض در خدمات شهری و تخلف های مشهود و غیر مشهود اتفاق نیفتد و حل مشکلات شهری و خدمات شهری رو به رشدی مدنظر شهردار و شورای اسلامی شهر باشد .

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark