داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
برخورد با فروشندگان مواد مخدر ضعف قانون یا ضعف در اجرای قانون؟
کد مطلب: ۷۰۵۲۶
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۴
در حالی که دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی، مشکل در برخورد با فروشندگان مواد مخدر را ضعف قانونی بیان می‌کند، یکی از نمایندگان مجلس از ضعف در اجرای قانون در برخورد با این افراد گلایه دارد.
برخورد با فروشندگان مواد مخدر ضعف قانون یا ضعف در اجرای قانون؟

به گزارش اوشیدا به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، «جولان موادفروشان در شهرک «صابر شهر» مشهد» یکی از سوژه‌‌هایی است که مخاطبان با ثبت در سامانه «فارس من» خواستار پیگیری آن شدند.

خبرنگار فارس ابتدا موضوع را از دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی پیگیری کرد.

محمدحسین صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار کرد: مشابه این مورد در مشهد زیاد است و به شکل مشکلی در آمده که هم برای شهروندان ایجاد دغدغه کرده و هم موجب نگرانی ماست.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی با بیان اینکه تعداد خرده فروشان موادمخدر زیاد شده است، متذکر شد: این افراد پس از دستگیری، تحویل مقامات قضایی می‌شوند و ما برخورد را در حدی که قانون برایمان تعیین کرده انجام می‌دهیم اما اینکه چرا برخوردهای ما بازدارندگی کافی را ندارد به‌خاطر خلاء قانونی است که در این زمینه وجود دارد.

وی افزود: حدی که قانون برای برخورد و دستگیری تعیین کرده طوری است که در برخی موارد با وجودی که می‌دانیم یک فرد خرده فروش و توزیع کننده مواد مخدر است اما نمی‌توانیم برخوردی به لحاظ قانونی داشته باشیم.

صالحی با تاکید بر تلاش برای رفع خلاهای قانونی در این زمینه گفت: در این مورد با نمایندگان مجلس هم صحبت کرده ‌ایم و موضوع مطرح شده، الان هم پیگیر جلسه‌ای در این خصوص هستیم تا نسبت به رفع این معضل همفکری شود و از طریق مجلس تشدید برخورد با فروشندگان مواد مخدر در قانون لحاظ شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این ستاد سال قبل لایحه تشدید برخورد با خرده فروشان را به مجلس فرستاد که اگر با کمک و همراهی نمایندگان مجلس تصویب و ابلاغ شود، مردم از نیمه دوم سال شاهد تشدید برخورد با این افراد خواهند بود.

صالحی در پایان برای پیگیری اختصاصی موضوع فروشندگان مواد مخدر در شهرک صابر مشهد قول مساعد داد.

برای ادامه پیگیری این موضوع به سراغ یکی از نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی رفتیم.

ضعف در اجرای قانون

حجت الاسلام نصراله پژمانفر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار کرد: ضعف قانون در این زمینه را قبول دارم اما بحث دیگر ضعف در اجرای قانون است که وجود دارد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در همان حدی هم که قانون خلاء ندارد و دست دستگاه قضایی را برای برخورد با فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر باز گذاشته متاسفانه برخورد صورت نمی‌گیرد.

انتهای پیام/ 70068
Share/Save/Bookmark