داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل:
بیش از ۱۲۰۰ نفر داوطلب سلامت در سیستان فعالیت دارند
کد مطلب: ۶۲۶۰۶
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۲
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: به منظور ارتقا خدمات درمانی در منطقه بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر داوطلب سلامت در سیستان فعالیت دارند.
بیش از ۱۲۰۰ نفر داوطلب سلامت در سیستان فعالیت دارند
جواد اکبری زاده در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا عنوان کرد: داوطلبان سلامت محله وظتایفی از قبیل تحت پوشش قرار دادن تا ۴۰ خانوار، شناسایی افراد نیازمند به مراقبتهای بهداشتی درخانوارهای تحت پوشش و حضور مرتب داوطلبان سلامت درکلاسهای آموزش همگانی برعهده دارند.

وی افزود: شناسایی و پیگیری مشکلات سلامتی محله و انعکاس آن به مسئولین مرکز خدمات جامع سلامت، پایگاه سلامت و یا خانه بهداشت، انتقال پیام های آموزشی به خانوارهای تحت پوشش و سایر اعضا جامعه و مشارکت گروهی در فعالیتهای هنری فرهنگی واجتماعی از دیگر وظایف داوطلبان سلامت به شمار می رود.

اکبری زاده خاطرنشان کرد: افرادی که علاقمند به فعالیت به عنوان داوطلب سلامت و سفیر سلامت محله هستند تا در شناسایی و حل مسائل بهداشتی جامعه و محله خود شرکت کنند، می توانند به نزدیکترین واحد بهداشتی محل سکونت خود مراجعه و به عنوان داوطلب بهداشتی، سفیر سلامت محله ثبت نام و در این برنامه مشارکت داشته باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل ابراز داشت: با استفاده از سفیران سلامت در امر تامین بهداشت، ارائه اطلاعات علمی و بهداشتی و ارائه خدمات حرکتی ارزنده و ماندگار خواهد شد.

وی تاکید کرد: در هر جامعه شاخص بهداشت و سلامت نشانه توسعه جامعه است، در برنامه چشم انداز و توسعه سیستان، بخش بهداشت و سلامت، اولویت داشته و در این میان سازمان های مردم نهاد نقش مهمی دارند.

انتهای پیام/ م ب
Share/Save/Bookmark