داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۵
 
نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان:
سهم زنان در قرآن کریم بالاترین سهم است/ کلید بهشت فقط زیر پای مادران
کد مطلب: ۳۶۸۷۶
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۸
نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در همایش نقش و جایگاه زن مسلمان در تحکیم وحدت اسلامی گفت: در تمام سور قرآن کریم از زن با تجلیل و تکریم یاد می شود و وقتی سخن از زن به میان می آید خداوند به قدری اعتلای مقام زن را زیبا بیان می کند که گویای ارزش و جایگاه زن در اسلام می باشد.
سهم زنان در قرآن کریم بالاترین سهم است/ کلید بهشت فقط زیر پای مادران
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا" آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در همایش نقش و جایگاه زن مسلمان در تحکیم وحدت اسلامی که صبح امروز در دانشگاه زابل برگزار شد با خیر مقدم به حضور مهمانان ارجمند بیان داشت: سهم زنان در قرآن کریم بالاترین سهم است.

وی ادامه داد: ما در قرآن دور سوره نساء داریم، سوره نساء کبری، مربوط به سوره نساء که چهارمین سوره قرآن است و دیگری نساء صغری که مربوط به سوره طلاق می یاشد در صورتی که سوره رجال نداریم.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: همچنین در قرآن دو سوره به نام بانوان داریم، سوره مریم به اسم زن و سوره کوثر که در وصف زن آمده است.

وی با بیان اینکه چه تجلیلی بهتر از این می تواند برای زنان مسلمان وجود داشته باشد،افزود: در تمام سور قرآن کریم از زن با تجلیل و تکریم یاد می شود و وقتی سخن از زن به میان می آید خداوند به قدری اعتلای مقام زن را زیبا بیان می کند که گویای ارزش و جایگاه زن در اسلام می باشد.

آیت الله سلیمانی با بیان اینکه از دامن زن مرد به معراج می رسد ادامه داد: قرآن کریم می گوید از دامن یک خانم بدون همسر فرزندی به دنیا می آید که پیامبر عیسی بن مریم می شود امام مرد به تنهایی حتی نمی تواند یک فرزند مفلوج به دنیا آورد چه برسد به پیامبر.

وی با بیان اینکه هیچ واژه ای بالاتر از واژه ام(مادر) وجود ندارد تصریح کرد: کلید بهشت فقط زیر پای مادران است و اگر مایلید به بهشت بروید تنها به زیر پای مادرانتان به دنبال آن بگردید.

آیت الله سلیمانی افزود: در تمام عرصه ها نقش و تأثیر مادران به روشنی مشخص است و هیچ رزمنده ای افتخار رزمندگی پیدا نکرد مگر اینکه در زبان مادر او رزمندگی بود.

وی خاطر نشان کرد: اسلام تحلیل از زن را در سه چهره مادر، همسر و دختر بیان می کند و جایگاه و نقش والایی را برای هرکدام در نظر گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان در ادامه بیان کرد: ما در برابر زنان و مادرانمان کرنش و تدافعی در حد بعد از عبادت خدا داریم.

وی افزود: دختر رحت الهی است و اگر در خانه ای فرزند اول دختر بود درهای رحمت به آن خانه باز می شود.

وی با تشکر از برگزار کنندگان این  این همایش که نشان دهنده گوشه ای از نقش و جایگاه بانوان در تحکیم امت اسلامی است گفت: امیدواریم که این برنامه ها در شأن بانوان بزرگوار کشورمان باشد و در راستای تحکیم هرچه بیشتر امت اسلامیمان به کار آید.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark