داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۵
 
امام جمعه زابل بیان داشت؛
احیاء سیستان احیاء تمدن بزرگ جهان اسلام است
کد مطلب: ۳۲۳۶۶
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۰
حجت السلام کیخا در خصوص طرح هایی که تصویب شده و باید در همین هفته دولت اجرایی شود بیان داشت: طرح منطقه ویژه اقتصادی رامشار که مدت ها تصویب شده است را باید هرچه زودتر اجرایی کنیم، اجرای این طرح باعث رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال و بازار می شود.
احیاء سیستان احیاء  تمدن بزرگ جهان اسلام است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: حجت السلام و المسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل ضمن تبریک هفته دولت به مسئولین زحمت کش و کسانی که برای منطقه سیستان زحمت می کشند بیان داشت: در سیستان هنوز دردها و شکایاتی مطرح می شود که به دلیل خاصیت این منطقه و بحرانی بودن آن است.

وی ادامه داد: فشارهایی روی مردم این منطقه است که نمی توان بدون دلیل گفت ضعف مدیریت است، در حال حاضر مدیریت به نحو احسن در حال انجام است.

حجت السلام کیخا افزود: در گذشته کارها نیمه کاره روی زمین رها شده و به هرحال کم کاری هایی صورت گرفته که روزگار سیستان به این وضعیت دچار شده است.

وی تصریح کرد: اثرات و ناملایمات طبیعی و جوی، نوع آب و هوا و مشکل کم آبی که سیستان دچار آن بوده باعث شده است که کار در سیستان سخت باشد و کسی که مسئولیت هر ارگان را بر دوش می گیرد احساس کند بار سنگینی بر دوش اوست که باید به سرمنزل مقصود برساند.

امام جمعه زابل افزود: از طرفی مسئولین باید این را به فال نیک بگیرند، اینکه مسئولی به این رشد و بالندگی رسیده باشد که سخن امام جمعه و سخن رسانه هایی که مشکلات را بیان می کنند تهدید نمی بیند بلکه این را فرصتی می بیند که کار خودش را جلو بیاندازد و حرکت خودش را تصریح کند بسیار ارزشمند و ستودنی است.

وی با اشاره به اینکه آب یکی از مشکلات مردم این منطقه است تصریح کرد: کشور افغانستان به یک سری اقلام نیاز دارد و اعلام نیازهم کرده است، ما می توانیم در کنار نیازهایی که برآورده می کنیم یکی از چیزهایی که از آنها بخواهیم حقه آبه سیستان باشد که تالاب هامون احیاء شود و مشکل ریزگردها که یک قسمت آن منظوم به مشکل کم آبی و خشک بودن تالاب هامون است برطرف شود.

وی افزود: در کنار احیاء تالاب هامون کشاورزی و دامداری نیز رونق پیدا می کند.

حجت السلام کیخا در خصوص طرح هایی که تصویب شده و باید در همین هفته دولت اجرایی شود بیان داشت: طرح منطقه ویژه اقتصادی رامشار که مدت ها تصویب شده است را باید هرچه زودتر اجرایی کنیم، اجرای این طرح باعث رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال و بازار می شود.

امام جمه زابل با تأکید بر نگاه ویژه به آثار باستانی منطقه سیستان افزود: سیستان بهشت باستان شناسان است بنابراین باید در این زمینه طرح هایی داشته باشیم که در راستای این بهشت عملی شود و زمینه بازدید مردم و گردشگران به بهترین شکل فراهم شود تا آنها از تماشای این آثار لذت ببرد.

وی ادامه داد: باید طرح ها و مجتمع های تفریحی کنار شهر سوخته ایجاد شود این باعث رونق گردشگری می شود.

وی در پایان بیان داشت: احیاء کننده سیستان باشیم، احیاء سیستان احیاء تمدن بزرگ جهان اسلام است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark