داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
امام جمعه زهک:
فساد مالی و ضعف تخصصی و نظارتی در قرارداد فیدر ۲/ پاسخگویی نمایندگان سیستان حلقه مفقوده این قرارداد
کد مطلب: ۶۴۱۳۶
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰
امام جمعه زهک گفت: قرارداد فیدر ۲ دارای مشکلاتی از قبیل فساد مالی و ضعف تخصصی و نظارتی است.
فساد مالی و ضعف تخصصی و نظارتی در قرارداد فیدر ۲/ پاسخگویی نمایندگان سیستان حلقه مفقوده این قرارداد
 حجت الاسلام حسن خدری در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: هزینه اولیه فیدر ۲ طبق براورد ۷۶ میلیارد تومان است در حالی که یک نماینده که ادعا می‌کند که تخصص آب و خاک دارم آمده و این طرح را مصوب کرده نماینده دوم آمده گفته این تخصصی نیست.


وی افزود: پیمانکار پس از برنده شدن تجهیز کارگاه کرده و یک بخش کار که تحویل وی داده شده انجام  شده و قرار بود این فیدر۲؛ ۷۶ میلیاردی ده ماهه تمام شود اما الان ۶ماه از این طرح می‌گذرد ۱۱ درصد پیشرفت داشته؛ مردم بدانید آیا در چهار ماه دیگر می‌توانند ۸۹ درصد دیگر را اجرایی کنندو تحویل دهند؟ این محال است!


حجت الاسلام خدری ادامه داد: از آن طرف پیمانکار برای بحث تجهیز کارگاه و هزینه‌هایی که کرده صحبت از خسارت می کند آقای نماینده در این بین چه کسی ضرر می کند؟ این پول مال چه کسی بوده؟ مسلماً از همین جیب مردم است؛ اگر این کار کارشناسی است آقای نماینده چرا نمی اید از کار کارشناسی خود دفاع نمی کند تا کار به سرانجام برسد؟ کجاینددستگاه‌های نظارتی ما تا وظیفه شان را انجام دهند؟چرا باید بیت المال و حق این مردم به راحتی از بین برود؟ باید بگوییم از دو حال خارج نیست یا کار تخصصی نیست یا اینکه به هر طریقی آقایان خود شریکند در این مطلب چه باشد چه نباشد سودشان را می برند؛که بعضی جاها گفته می شود که این ها در این کار شریکند می گویند دستگاه‌های ما چه کار کند چه نکند پولشان را می گیرند.


امام جمعه زهک اذعان کرد: در بحث کار پول برای انجام کار و در بحث عدم کار پول برای خسارت؛ چه کسی مردم باید پاسخگو باشد؛ یکی از نقشهای اساسی یک نماینده نظارت است بیایند نمایندگان توضیح بدهند این همه پروژه هایی که در سطح منطقه اجرایی می‌شود یک بار شما دیدید یک پروژه را اینها زیر سوال ببرند؟ چه چیزی به ذهن مردم می آید؟ چه قضاوتی در بحث عمل اینها باید کرد؟ اگر همه پروژه‌هابدون نقص انجام شده چرا این همه خرابی داریم؟بعد ما میتوانیم عدالت برقرار کنیم با این کار نباید گرسنگی سراغ مردم بیاید؟ نبایدسفره مردم کوچک شود؟


وی اذعان کرد: باید پاسخ بدهند ۱۰ ماهه قراربود اجرایی شود الان۶ماه گذشته ۱۱ درصد پیشرفت داشتند و اکنون تقریباً این پروژه نیمه تعطیل است شما که می‌گویید تخصصی است بیاید و دفاع کنید عزیزان نظارتی ما وظیفه مند هستند نظارت کنند این سکوت خیانت و ظلم به بیت المال است.


حجت الاسلام خدری تاکید کرد: اگر کسی از حق و حقوق مردم دفاع کند بلافاصله می‌شود آدم بد!حضرت آقا فرمودند که آرمان‌های انقلاب را تکرار کنید که اگر تکرار نشود خسارات فراوانی واردخواهد شد؛ یکی از آرمانها عدالت اجتماعی است وقتی بیت المال به این شکل از دست برود روح عدالت را نیز از بین می‌برد.


انتهای پیام
Share/Save/Bookmark