داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در سال حمایت از کالای ایرانی؛
به ۲۰۰ قالیباف و پارچه بافی در شهرستان هامون تسهیلات اشتغالزایی اعطا می‌شود
کد مطلب: ۶۴۲۰۸
تاریخ انتشار:يکشنبه ۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۶
مقام معظم رهبری با توجه به شرایط موجود کشور امسال را سال حمایت از کالای ایرانی نامیدند تا مردم و مسئولین با پیروی از آن رشد و توسعه کشور را پایه ریزی کنند.
به ۲۰۰ قالیباف و پارچه بافی در شهرستان هامون تسهیلات اشتغالزایی اعطا می‌شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ در سال های اخیر نامگذاری سال توسط رهبر انقلاب براساس اقتصاد بوده چرا که مسئله اصلی امروز ایران اقتصاد است و دشمنان با تحریم های اقتصادی پی در پی قصد به زانو در اوردن ایران اسلامی را دارند اما دشمنان نمی دانند با این تحریم ها ملت ایران روز به روز قوی تر شده و توان مبارزه در آن ها افزایش می‌یابد.

اگر تمامی اقشار ایران اسلامی به ویژه مسئولان حمایت از کالای ایرانی را مد نظر و آن را سرلوحه کار خود قرار دهند وضعیت اقتصادی کشور متحول و اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد.

با حمایت از کالای ایرانی در حقیقت کارگر ایرانی شاغل شده و نانی که اینک بر سفره کارگران خارجی به ویژه چینی از جانب ملت قرار می گیرد بر سفره ایرانی قرار می گیرد.

با حمایت از کالای ایرانی که در بسیاری از موارد بسیار برتر از نوع خارجی است در حقیقت به خودکفایی رسیده و هیج گاه ایرانیان به سمت اجانب دست نیاز دراز نمی‌کنند.

سرپرست فرمانداری شهرستان هامون به خبرنگار اوشیدا گفت: سیستان مهد بسیاری از هنرها از قبیل پارچه بافی و قالیبافی است و در آن نسبت به خیلی از نقاط دیگر سرآمدتر است.

علیرضا کیخا افزود: با توجه به سابقه دیرینه سیستان در زمینه پارچه بافی و قالیبافی تفاهم نامه‌ای با بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای اعطای تسهیلات اشتغالزایی در دو رشته پارچه بافی و قالی بافی برای جمعا ۲۰۰ نفر به امضا رسید.

وی ادامه داد: شهرستان هامون اولین شهرستانی در استان است که توانسته در راستای توسعه اشتغالزایی این تفاهم نامه را منعقد کند.

سرپرست فرمانداری هامون بیان کرد: این تفاهنامه در راستای حمایت از کالای ایرانی و پیروی از فرامین مقام معظم رهبری در این رابطه منعقد شده تا از این طریق گامی موثر در این راستا برداشته شود.

کیخا تاکید کرد: اگر هر کس در حد توان خود برای عملی شدن حمایت از کالای ایرانی گام بردارد به طور حتم بسیاری از مشکلات کشور رفع خواهد شد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark