داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
تعطیلی‌ ادارات‌ زابل‌ درپی‌ گرمای‌ بی‌سابقه‌ هوا/ آغاز به کار ادارات در روز ۲۳ رمضان با دو ساعت تاخیر
کد مطلب: ۵۹۷۱۸
تاریخ انتشار:شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۸
فرماندار زابل گفت: ادارات زابل امروز به دلیل گرمای بی‌سابقه هوا در این شهرستان‌ زودتر از زمان معمول تعطیل می‌شوند .
تعطیلی‌ ادارات‌ زابل‌ درپی‌ گرمای‌ بی‌سابقه‌ هوا/ آغاز به کار ادارات در روز ۲۳ رمضان با دو ساعت تاخیر
هوشنگ ناظری فرماندار زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: با توجه به مصوبه اخیر کارگروه مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان مبنی بر اینکه ساعت کار ادارات در روزهایی که دمای هوا بین ۴۷ تا ۵۰ درجه است یک ساعت کاهش یابد، تمامی ادارات شهرستان زابل به جز دستگاه‌های خدماتی و امدادی امروز، ۲۵ خرداد یک ساعت زودتر تعطیل می‌شوند.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به اعلام هواشناسی استان مبنی بر اینکه دمای هوا در شهرستان زابل در ۳ روز آینده به ۴۷ درجه سانتی‌گراد و بیش از آن می‌رسد، به همه ادارات شهرستان زابل اعلام شده تا جهت مقابله با هرگونه حادثه احتمالی آمادگی داشته باشند.

ناظری در ادامه تصریح کرد: بر اساس اعلام دولت با توجه به فرا رسیدن ‏شب‌ بیست و سوم ماه مبارک رمضان و برگزاری مراسم احیاء، مطابق سال‌های گذشته ساعت کار وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسه‌های دولتی در سراسر کشور فردا ۲۳ ماه مبارک رمضان با دو ساعت تأخیر ‏آغاز می‌شود.

مدیر اداره برق شهرستان زابل اعلام کرد: گرمای هوا که نسبت به سال گذشته زودتر شروع و تداوم بیشتر نیز داشته باعث افزایش فزاینده مصرف برق شده است، بنابراین با توجه به شروع فصل گرما و نزدیکی تابستان و بر اساس پیش بینی های سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش دما در روزهای آینده، درخواست می شود مدیریت مصرف برق را به ویژه در ساعتهای اوج بار یعنی ساعات ۱۲ تا ۱۶ و همچنین ساعات ۱۹ تا ۲۳ در دستور کار قرار دهند.

خلیل عوض زاده ادامه داد: انتظار می رود مردم فهیم زابل همچنان با صرفه جویی و مدیریت مصرف برق شرکت توزیع نیروی برق را برای ارائه خدمت بهتر و تامین برق پایدار و مستمر یاری رسانند.

وی تاکید کرد: بدیهی است شرکت توزیع برق با آمادگی کامل در بخش توزیع تمام تلاش خود را برای تامین برق پایدار به کار گرفته است.

عوض زاده در ادامه به راهکارهای ساده برای کاهش مصرف برق پرداخت و گفت: خاموش کردن لامپهای اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز، ساده ترین راه صرفه جویی در مصرف روز است.

وی اضافه کرد: دمای مناسب برای تنظیم ترموستات در کولرهای گازی بین ۲۴ تا ۲۵ درجه سانتیگراد می باشد؛ همچنین تا حد امکان از لوازم پر مصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرفشویی و جاروبرقی بصورت همزمان در ساعات اوج بار استفاده نشود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark