داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
بکارگیری نمایندگان ردصلاحیت شده در دولت نوعی رانت است/ دولت با ملاحظه بیشتری تصمیم بگیرد
کد مطلب: ۷۰۹۶۸
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۲
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اقدام دولت در بکارگیری نمایندگان رد صلاحیت شده رانت و استفاده از فرصت‌ها است که سزاوار نیست و باید این مسئله را نوعی رانت دانست که دولت به برخی از اشخاص داده است.
بکارگیری نمایندگان ردصلاحیت شده در دولت نوعی رانت است/ دولت با ملاحظه بیشتری تصمیم بگیرد

به گزارش اوشیدا؛ «ابراهیم عزیزی» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به بکارگیری برخی از نمایندگان ردصلاحیت شده و بازمانده از مجلس یازدهم اظهار داشت: دولت در موضوع بکارگیری نمایندگانی که از حضور  در مجلس یازدهم بازماندند و یا به ویژه افرادی که صلاحت آن ها مورد تائید قرار نگرفته، باید با ملاحظه و دقت بیشتری برخورد می‌کرد.

وی با بیان اینکه این رفتار دولت منطقی نیست، افزود: عملکرد دولت در این زمینه نوعی ستیزه جویی و رفتار مقابله جویانه است؛ دولت باید تلاش کند از افراد سالم، پاکدست، امین و مورد اعتماد در بدنه دولت استفاده کند. 
 
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: این اقدام دولت در بکارگیری افرادی که در مظان اتهام هستند، به طور طبیعی نوعی دهن کجی به ارکان‌های قانونی و نظام جمهوری اسلامی است که در حقیقت این رفتار دولت شایسته نیست.
 
عزیزی با تاکید بر اینکه این اقدام دولت باید مورد تذکر قرار بگیرد، گفت: دولت باید افرادی را در بدنه خودش بکار بگیرد که ضمن دارا بودن همه شاخص‌های تخصصی و تجربی از صلاحیت‌های لازم در حوزه‌های سیاسی و امنیتی بهره‌مند باشند.
 
وی ادامه داد: به نظر می‌رسد اقدام دولت یک سوال بزرگ را ایجاد کرده است که چرا این رفتارها را از خود بروز می دهد.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این سوال که "آیا این اقدام دولت موجب ایجاد رانت می‌شود؟" گفت: اقدام دولت در بکارگیری این نمایندگان رانت و استفاده از فرصت‌هاست که سزاوار نیست و باید این مسئله را نوعی رانت دانست که دولت به برخی از اشخاص داده است.
 
عزیزی تصریح کرد: فردی که در بدنه دولت بکارگیری می‌شود باید دارای صلاحیت‌های لازم برای حضور در مناصب دولتی باشد؛ در واقع دولت باید از بکارگیری افرادی که دارای پرونده‌هایی بودند، پرهیز کند.
 
وی بیان داشت: دلیل اصلی این کار دولت این است که تلاش کند نوعی رفتار مقابله‌ای انجام دهد؛ این رفتار در شأن مسئولان جمهوری اسلامی نیست.
 
عزیزی در پایان گفت: دولت باید در بکارگیری افرادی که در معرض برخی اتهامات بودند، ملاحظه کند که بکارگیری این افراد چقدر به نفع دولت است و چقدر به نفع ملت. اگر دولت این نگاه را در تصمیمات خود حاکم می‌کرد شاید می توانست بهتر از این تصمیم بگیرد.
 
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark