داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
رنجنامه بانوی کارآفرین سیستانی؛
مسولان از کارآفرینان حمایت کنند/ تهیه دستگاه بافندگی با قرض گرفتن از دوستان/ نبود بازار فروش سدی در برابر بانوی کارآفرین زابلی
کد مطلب: ۶۱۵۰۸
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۷
اقتصاد مقاومتی واژه ارزشمندی است که بارها در طول سال های اخیر توسط مقام معظم رهبری تاکید شده است.
مسولان از کارآفرینان حمایت کنند/ تهیه دستگاه بافندگی با قرض گرفتن از دوستان/ نبود بازار فروش سدی در برابر بانوی کارآفرین زابلی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی با تکیه بر تولید داخلی و اشتغال به طور حتم بسیاری از مشکلات فعلی کشور رفع خواهد شد بنابراین مسولان باید به طور جدی این نقوله را در نظر بگیرند.

کارآفرینان با تولید کالای ایرانی تاثیر به سزایی در عملی شدن اقتصاد مقاومتی دارند چرا که با تکیه بر توان خود نه تنها برای خود بلکه برای افراد دیگر هم ایجاد اشتغال می کنند.

با توجه به تاثیر کارآفرینان بر اقتصاد مقاومتی انتظار می رود مسولان حمایت بیشتر و بهتری از آنان داشته باشند تا با همراهی یکدیگر چرخ های اقتصاد کشور بچرخانند.

کارآفرینان بسیاری در گوشه گوشه کشور زندگی می کنند اما به دلیل عدم حمایت مسولان به سختی روزگار می گذرانند در حالی که در سالی که به اقتصاد ملی، تولید و اشتغال نام گرفته انتظار بیشتری از مسولان می رود.

کالای ایرانی را جایگزین کالای بی کیفیت چینی کنیم

بانوی کار آفرین زابلی عنوان کرد: پنج سال قبل کار بافندگی را در شهرستان زابل آغاز کردم و در طی این سال ها انواع کیف، پاپوش، عروسک، کلاه و لباس را بافته و به فروش گذاشته ام.

لیلی کرمی به خبرنگار اوشیدا گفت: با توجه به علاقه ای که به کار بافتن داشتم و همچنین کمک به اقتصاد خانواده کار بافندگی را آغاز کردم.

وی افزود: اجناسی که ساخت و تولید ایران است از هر نظر زیباتر و با کیفیت تر از اجناس تقلبی چینی است بنابراین انتظاررمی رود مردم کالای با کیفیت ایرانی را جایگزین کالای چینی کنند.

کرمی تصریح کرد: عروسک هایی که می بافم بسیار با کیفیت تر از نوع چینی آن است اما به دلیل نبود بازار فروش متاسفانه با مشکل فروش مواجه هستم.

وی تاکید کرد: ماشین بافتنی را به قیمت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خریداری کردم تا علاوه بر انجام کار مورد علاقه ام به بهبود اوضاع اقتصادی خانواده ام کمک کنم.

کرمی با بیان اینکه اسکاچ ظرفشویی برای یکی از فروشگاه های بزرگ شهرستان زابل می بافم، خاطرنشان کرد: خوشبختانه دخترم نیز علاقه بسیاری به بافندگی دارد و با من همکاری خوبی دارد.

به علاقمندان به بافتن آموزش می دهم

بانوی کارآفرین زابلی تاکید کرد: متاسفانه همسرم از ده سال قبل تاکنون با بیماری سختی دست و پنجه نرم می کند به طوری که بیشتر درآمد او صرف هزینه های درمان و وام هایی که برای ساختن منزل برداشته ایم می شود.

کرمی با بیان اینکه هر دو ماه همسرم برای درمان بیماری خود به مشهد مقدس سفر می کند، تصریح کرد: با اینکه همسرم تاکنون چندین بار مورد عمل جراحی بسیار سختی قرار گرفته اما هنوز بهبودی در وجود او حاصل نشده است.

وی بیان کرد: علیرغم اینکه کارم بسیار خوب است و در حد یک استاد بافندگی را انجام می دهم اما تاکنون هیچ گونه تسهیلاتی دریافت نکرده ام در حالی که دریافت وام تاثیر شگرفی بر زندگی و ارتقا کارم خواهد داشت.

کرمی گفت: با اینکه چهار فرزند دارم اما در کنار نقش مادری کار بافندگی را با عشق فراوان انجام می دهم چرا که این کار تاثیر به سزایی در گذران امور زندگیم دارد.

وی اظهار کرد: مسولان با برپایی فروشگاه ها و نمایشگاه های دائمی اقتصاد مقاومتی به کمک کارآفرینان بشتابند چرا که مهم ترین مشکل پیش روی کارآفرینان نبود بازار فروش می باشد.

کرمی خاطرنشان کرد: تاکنون شماری از بانوان سیستانی علاقمند به بافندگی را آموزش داده ام تا زمینه اشتغال چند نفر دیگر را فراهم آورم.

گفتنی است؛ علاقمندان به یادگیری هنر بافتنی و یا خرید محصولات این بانو می توانند به آدرس میرحسینی ۹ مراجعه و یا با شماره ۰۹۳۳۹۰۵۷۷۲۴ تماس حاصل کنند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark