داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:
مبلغ انرژیهای باد و خورشید منطقه خود باشید/ آنچه مردم را در منطقه نگه می دارد اشتغال و تولید است
کد مطلب: ۳۶۴۹۸
تاریخ انتشار:شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۶
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط ویژه این منطقه بگونه ای ست که شما باید مبلغ انرژی های باد و نور خورشید باشید و از این پتانسیل ها و نیز سرمایه گذاری در این زمینه تلاش کنید و انچه مردم را در منطقه نگه می دارد اشتغال و تولید است.
مبلغ انرژیهای باد و خورشید منطقه خود باشید/ آنچه مردم را در منطقه نگه می دارد اشتغال و تولید است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: در مراسمی که با حضور حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی، کیخا امام جمعه زابل ،نمایندگان سیستان در مجلس شورای اسلامی، شهریاری نماینده مردم زاهدان ،میرشکاری معاون امنیتی استاندار و فرمانداران زابل، هامون و زهک حضور داشتند ،تعدادی از مردم پیرامون مشکلات اقتصادی و معیشتی منطقه پرداختند.

حجت السلام ابوترابی فرد گفت: خطه سیستان بطور خاص در کنار سرمایه ها و فرصتهای انبوه ،چالشها و مشکلاتی در حوزه اقتصاد روبروست .

وی اظهار داشت: مردم این سامان با مشکلات معیشتی فراوانی دست و پنجه نرم می کنند و نمایندگان شما زبان گویایتان در مجلس شورای اسلامی هستند، و دشواری های معیشتی بر روح و روان شما اثرات سختی گذاشته است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کارهایی مثل بازگشایی گذر و معبر مرزی، معافیت مالیات، انتقال درآمدهای مرز میلک برای مردم و عوارض کارخانه سیمان سیستان را می توان در کوتاه مدت حل کرد و اثرات آن را در زمان کوتاهی دید و اموراتی مانند استفاده از آب هیرمند، منطقه آزادتجاری، گردشگری، تثبیت شن های روان نیاز به زمان بیشتری دارد و در درازمدت قابل حل است.

وی با بیان اینکه مردم سالاری یعنی اینکه مردم امور را خود اداره کنند افزود: شما عهده دار کارهای خود هستید و در کنار همسایگان ناامن ،گوهر امنیت را دارید و بالاترین سرمایه یعنی امنیت را در اختیار دارید و این از برکات خون شهدای شماست.

سید حسن ابوترابی فرد تصریح کرد: شرایط ویژه این منطقه بگونه ای ست که شما باید مبلغ انرژی های باد و نور خورشید باشید و از این پتانسیل ها و نیز سرمایه گذاری در این زمینه تلاش کنید و انچه مردم را در منطقه نگه می دارد اشتغال و تولید است.

وی با تاکید بر اینکه نباید خطاهای گذشته را در استان تکرار کنیم ،گفت: منابع را به سمتی حرکت دهیم که در کمترین زمان ممکن بیشترین بهره برداری را ببریم و با عزم و اراده قوی به سمت وحدت قدم برداریم تا شاهد رونق اقتصادی استان سیستان و بلوچستان باشیم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark