داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
ناگفته‌هایی که شاهزاده سعودی فاش می‌کند
کد مطلب: ۶۶۲۳۳
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱
آنطور که یک رسانه قطری گزارش کرده، رئیس سابق سازمان اطلاعات سعودی در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی، به روابط بیش از دو دهه تل آویو با برخی کشورهای عرب منطقه اشاره کرده است.
ناگفته‌هایی که شاهزاده سعودی فاش می‌کند
یک شاهزاده سعودی در گفت‌وگو با شبکه «۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی»، به روابط تل آویو با برخی کشورهای عرب منطقه از ۲۵ سال پیش به این سو اشاره کرده است.

به نوشته روزنامه قطری «العرب» «باراک راوید» خبرنگار شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم اسرائیل که مدعی انجام ۲۰ مصاحبه با مقام‌های برجسته عربی است، در گفت‌وگو با «ترکی فیصل» رئیس کنونی شورای تحقیقات «ملک فیصل» و رئیس سابق سازمان اطلاعات سعودی شرکت دارد.

این خبرنگار صهیونیست گفته است که بسیاری از مقام‌های عرب مطلع از روابط تل‌آویو با کشورهای خود از انجام مصاحبه تلویزیونی با رسانه‌های اسرائیلی خودداری کرده‌اند اما ترکی فیصل که در گذشته چندین بار با رسانه‌های اسرائیلی گفت‌وگو و از مقاومت فلسطینی‌ها انتقاد کرده بود با حضور در برنامه‌ای تحت عنوان «اسرار خلیج فارس» که به روابط عربستان، بحرین و قطر با تل‌آویو برمی‌گردد، موافقت کرد.

بر این اساس، در این برنامه که رسانه یاد شده صهیونیستی تاکنون ۲ دقیقه آن‌را پخش کرده، ترکی فیصل به جای عبارت «درگیری اعراب – اسرائیل» به طرح ابتکاری عربستان در این مسئله و تحت عنوان «فلسطین-اسرائیل» می‌پردازد.

باراک راوید همچنین مدعی شده که در این برنامه اطلاعاتی را در زمینه روابط اقتصادی، سیاسی و نظامی بین تل آویو با آل سعود، بحرین و امارات فاش خواهد کرد که بسیاری از جمله صهیونیست‌ها از آن بی‌خبرند.

منبع: فارس
Share/Save/Bookmark