داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
ماجرای بوی نامطبوع در برخی نقاط تهران چیست؟
کد مطلب: ۶۵۷۹۳
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۳
مدیرکل اداره محیط زیست استان تهران گفت: منشأ بوی نامطبوع در شهر تهران که عمدتا در مناطق مرکزی پایتخت انتشار یافته است هنوز مشخص نیست.
ماجرای بوی نامطبوع در برخی نقاط تهران چیست؟
کیومرث کلانتری مدیرکل اداره محیط زیست استان تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به انتشار بوی نامطبوع در سراسر شهر تهران اظهار کرد: هنوز منشأ انتشار بوی نامطبوع در سطح شهر تهران مشخص نیست و تیم‌های آتش‌نشانی و محیط زیست در تلاش هستند تا منشأ آن را پیدا کنند.

وی افزود: از شهروندان درخواست می‌شود که اگر مورد مشکوکی در سطح شهر دیدند، آن را به محیط زیست یا آتش‌نشانی اطلاع دهند.

گفتنی است؛ برخی رسانه ها مدعی شده اند که منشا بوی نامطبوع تهران ترکیدگی شبکه فاضلاب در میدان انقلاب است.

در همین راستا محمدحسین بازگیر رئیس محیط زیست شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: کمیته ویژه‌ای برای بررسی علت انتشار بوی نامطبوع در شهر تهران تشکیل شده است.

وی افزود: انتشار خبری مبنی بر اینکه علت این بوی نامطبوع، ترکیدگی لوله فاضلاب بوده است را تأیید نمی‌کنیم.

رئیس محیط زیست شهر تهران گفت: تیم‌هایی در سطح شهر تهران در حال بررسی علت این بود هستند.

بازگیر تصریح کرد: کارشناسان در حال بررسی اطلاعات و گزارشات ارسالی به آن‌ها هستند.

وی افزود: به محض مشخص شدن علت انتشار بوی نامطبوع، سریعا اطلاع رسانی خواهد شد.

وارونگی دما علت بوی نامطبوع تهران نیست
صدرالدین علیپور رئیس سازمان محیط‌زیست شهرداری تهران اظهار کرد: سازمان مدیریت بحران، محیط زیست، قرارگاه ثارالله، آتش نشانی، شرکت فاضلاب، شهرداران مناطق و سازمان پدافند غیرعامل در کارگروه ویژه در حال بررسی موضوع هستند.

وی افزود: وارونگی دما علت بو نیست، بو باید کانون داشته باشد، این در حالی است که وارونگی به انباشت آلودگی گفته می‌شود.

رئیس سازمان محیط‌زیست شهرداری تهران گفت: فعلا تمام گروه‌های درگیر درحال گشت‌زنی هستند. به زودی با سازمان‌های ذی‌ربط جلسه خواهیم داشت.

بوی نامطبوع ناشی از فاضلاب نیست
همچنین کیومرث کلانتری مدیرکل سازمان محیط زیست شهر تهران اظهار کرد: ساعت ۱۶ بوی نا مطبوعی برخی مناطق تهران را پر کرده بود که کارگروه برای بررسی موضوع تشکیل شد.

وی افزود: این بو شبیه ماده‌ای به نام مرکاپتان است که شرکت گاز به گاز مصرفی تزریق می‌کند، اما تا این لحظه شرکت گاز این موضوع را تایید نکرده است و ممکن است یکی از پیمانکاران این ماده را به گاز اضافه کرده باشد.

کلانتری تصریح کرد: مدیریت فاضلاب شهر تهران هم منشأ این بو را ناشی از فاضلاب شهر تأیید نکرد و ۲۲ شهرداری تهران هم در حال بررسی موضوع هستند و اگر منشأ بو مشخص نشود، کمیته اضطرار تشکیل می‌شود.

سعیدی:تشکیل کار گروه ویژه برای تشخیص منشا بوی بد در تهران
بهنام سعیدی سخنگو و معاون سازمان مدیریت بحران کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص بوی بد پخش شده در سطح پایتخت، اظهار کرد: با توجه به انتشار این بو در فضای شهر تهران بزرگ کارگروه ویژه‌ای در این خصوص تشکیل شده است.

وی افزود: نظر نهایی در خصوص منشاء این بو را پس از جمع بندی نظرات سازمان‌ها و ارگان‌های بررسی کننده، توسط سازمان محیط زیست اعلام خواهد شد.

منشا بوی بد شهر تهران ارتباطی به مترو ندارد
علی امام مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه درباره احتمال انتشار بوی گاز از ایستگاه‌‌های مترو گفت: احتمال انتشار بوی نامطبوع از ایستگاه‌‌های مترو غیرممکن است و تکذیب می‌کنیم.

وی افزود: این بو به موارد دیگری بستگی دارد.

همچنین فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره‌‌برداری مترو تهران نیز در خصوص اینکه انتشار بوی نامطبوع به مترو ارتباط دارد گفت: این بو ارتباطی با ایستگاه‌‌های مترو تهران ندارد و سرویس‌‌‌دهی در خطوط مترو با روال عادی در حال انجام است.

بوی نامطبوع تهران ارتباطی با عملیات شرکت ملی گاز ندارد
مجید بوجارزاده سخنگوی روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران گفت:بوی نامطبوع تهران هیچ ارتباطی با عملیات مجموعه شرکت ملی گاز ندارد.

وی افزود: شایعات مطرح شده مبنی بر انجام عملیات تزریق گاز یا متصاعد شدن بوی نامطبوع ناشی از نشت گاز در سطح تهران، تکذیب می‌شود.

منشا بو بد تهران زیست محیطی است
سردار جلالی رییس سازمان پدافند غیر عامل در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: مدیریت بحران امشب برای تشخیص منشا بو بد در تهران تشکیل جلسه می‌دهد.

وی افزود: از اداره گاز و فاضلاب پیگیری کردیم، گزارشی از منشا بو نداشته اند.

رییس سازمان پدافند غیر عامل گفت: هنوز گزارش مبنی بر اینکه بو در کدام منطقه بیشتر است به دستمان نرسیده است.

وی بیان کرد: در صورتی که منشا بو به خاطر مواد شیمیایی باشد، سازمان پدافند غیر عامل وارد کار می‌شود و در حال حاضر موضوع محیط زیستی است.

تاکنون مصدومی به‌دلیل استنشاق بوی نامطبوع به اورژانس تهران مراجعه نکرده‌است
سخنگوی اورژانس کشور گفت: تاکنون مصدومی مبنی بر استنشاق بوی نامطبوع به اورژانس تهران مراجعه نکرده‌است.

منشأ گاز هنوز شناسایی نشده است
صادقی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: منشأ گاز هنوز شناسایی نشده ولی بوی نامطبوع در خیلی از مناطق کم شده و مراجعه‌کننده‌ای به مراکز درمانی نداشته‌ایم.

وی افزود: ممکن است این بو ناشی از یک پدیده زیست‌محیطی باشد ولی نگران کننده نیست.

اعزام تیم‌های وزارت بهداشت به محل‌های مشکوک بوی نامطبوع
مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اعزام تیم‌های بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی تهران به نقاط مشکوک به منشأ بوی نامطبوع در تهران خبر داد و گفت: تاکنون هیچ مورد ناشی از مسمومیت بر اثر استنشاق این بو به مراکز درمانی مراجعه نکرده‌اند.

علت بوی بد در تهران مشخص نشده است/ بسیج دستگاه‌ها برای کشف علت بو
طیبه سیاوشی نماینده مردم تهران در این رابطه اظهار کرد: در مجلس مسئولان حفاظت محیط زیست استان تهران گفتند از ساعت ۴ بعد از ظهر در حال بررسی مناطق مختلف هستند.

وی افزود: آن‌ها می‌گویند آنچه احساس می‌شود بوی گوگرد نیست، بلکه بویی شبیه آمونیاک است که مشابه آن در مرکز دپوی زباله کهریزک به مشام می‌رسد.

سیاوشی گفت:هنوز علت این بوی بد مشخص نشده است و برخی دستگاه‌ها در تهران برای کشف علت بو بسیج شده‌اند.

بوی نامطبوع استشمام شده در پایتخت نگران کننده نیست(ساعت:21:35)
کیومرث کلانتری، مدیرکل محیط زیست استان تهران گفت: بوی نامطبوعی در مناطق ۲، ۶، ۷ و ۸ در تهران استشمام می‌شود.

وی افزود: کمیته ویژه‌ای در محل اداره محیط زیست شهر تهران به منظور بررسی مسئله تشکیل شد و با مدیران دستگاه‌های مرتبط از جمله آبفا، مدیریت بحران استانداری و رئیس سازمان آتش نشانی شهرتهران تماس گرفته و منشا مسئله را بررسی کردیم.

مدیرکل محیط زیست استان تهران بیان کرد: گمانه زنی‌هایی در رابطه با وجود منشا این بوی نامطبوع از سوی گدازه‌های قله دماوند بود که توسط کارشناسان تکذیب شد.

وی گفت: اکیپ‌هایی از سوی آب و فاضلاب و شرکت گاز استان تهران مشغول بررسی مسئله هستند.

کلانتری بیان کرد: تا این لحظه هیچ منشا مشخصی از بابت این بوی نامطبوع در پایتخت به دست نیامده و تحقیقات در راستای مشخص شدن ماجرا از سوی دستگاه‌ها ادامه دارد.

وی گفت: بروز این مسئله، هیچ جای نگرانی نداشته و تمامی توان دستگاه‌ها در راستای واکاوی ماجرا به کار گرفته شده است.

کاهش بوی نامطبوع در تهران (ساعت: 21:45)
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: در برخی مناطق که بوی نامطبوع باعث آزار شهروندان شده بود شدت بو کاهش پیدا کرده و در حال حاضر این بو، دیگر آزاردهنده نیست.

منشاء خاصی برای بوی نامطبوع تهران پیدا نشد(22:00)
محمد رستگاری معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه برای بوی منتشر شده عصر امروز در شهر تهران هیچ منشاء خاصی شناسایی نشد، گفت: شناسایی منشاء انتشار این بوی نامطبوع در روزهای آینده ادامه خواهد یافت.

بوی نامطبوع در پایتخت ارتباطی با مرکز پردازش و دفع پسماندها ندارد( ساعت: 22:15)
عبدلی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با صدور تکذیبیه ای، ادعای مطرح شده از سوی برخی افراد در خصوص نسبت دادن منبع بوی نامطبوعی که از بعدازظهر امروز در سطح شهر تهران به مشام می‌رسد؛ به مرکز پردازش و دفع پسماندها را قویا تکذیب و رسما اعلام کرد: از آنجا که گزارش‌ها از انتشار بوی نامطبوع در محدوده مرکزی شهر تهران حکایت می‌کند و گزارشی از سوی ساکنان جنوب شهر دریافت نشده لذا منبع این بو هیچ ارتباطی به مرکز پردازش و دفع پسماند آرادکوه که در پهنه جنوبی تهران و در نزدیکی کهریزک واقع شده است، ندارد و همچنان منبع بو نامعلوم است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark