داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
تصمیم درست در انتخاب همسر بستگی به مشاوره های قبل از ازدواج دارد
کد مطلب: ۶۷۵۹۳
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۲
کارشناس مسائل اجتماعی گفت: عدم توجه به مشاوره های قبل از ازدواج عملا در زندگی آینده تاثیر خواهد داشت.
تصمیم درست در انتخاب همسر بستگی به مشاوره های قبل از ازدواج دارد
حوا نیک فرجام در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا  ؛ گفت: ازدواج به عنوان شیرین ترین اتفاق زندگی ممکن است با انتخاب نادرست باعث ایجاد مشکلاتی برای زوجین شود.
رئیس دانشگاه آزاد نیمروز وکارشناس مسائل اجتماعی افزود: مشاوره های قبل ازدواج باعث می شود تا فرد در انتخاب خود حساسیت و دقت بیشتری به خرج دهد.
وی ادامه داد: هیجان ناشی از علاقه به فرد مقابل در بسیاری از ازدواج ها باعث می شود تا افراد در انتخاب خود مصمم شوند اما مشاوره را جدی نگیرند.
تصریح کرد: عدم توجه به مشاوره های قبل از ازدواج عملا در زندگی آینده تاثیر خواهد داشت چرا که افراد ترجیح می دهند علاقه به وجود آمده قبل از ازدواج را ملاک زندگی قرار دهند و از طرفی به آینده ای که هیچ شباهتی به زندگی مجردی آنها ندارد فکر نکنند.
وی ادامه داد: از طرفی مشاوره های قبل از ازدواج ظرفیت و آمادگی فرد و همچنین اخلاق و رفتار آن را مورد سنجش قرار می دهد که باعث شده دو طرف در انتخاب خود آگاهی بیشتری پیدا کند گرچه که در اکثر اوقات افراد در جلسات آشنایی که خانوادگی برگزار می شود ، علاقه ای که در بین دو طرف به وجود آمده را ملاک قرار می دهند .
بیان داشت: مشاوره های قبل از ازدواج که در استان ما معمولا ازدواج های فامیلی و سنتی بیشتر انجام می شود ، کمرنگ تر از سایر استان ها است.
رئیس دانشگاه آزاد شهرستان نیمروز خاطرنشان کرد: به طور کل زوج های جوان این مشاوره ها را باید جدی بگیرند چرا که ازدواج در ادامه زندگی مسیر جدیدی پیش پای آنها خواهد گذاشت.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark