داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
50 تا 100 میلی متر باران در سیستان و بلوچستان می بارد
کد مطلب: ۶۸۸۵۳
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۷
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: موج بارشی قوی از جمعه وارد استان می شود که بارش‌های آن بین 50 تا 100 میلی متر و گاهی بیشتر از آن پیش بینی می شود.
50 تا 100 میلی متر باران در سیستان و بلوچستان می بارد
به گزارش اوشیدا ؛ حسن حیدری در گفت و گو با خبرنگار فارس با اشاره به صدور اخطاریه جوی شماره 20 این اداره کل، اظهار داشت: از جمعه شب تا یکشنبه صبح رگبارفوق سنگین انتظار می رود که بارش ها بین50 تا 90 میلی متر و برخی نقاط بیش از 100 میلی متر برآورد می شود.

وی با بیان اینکه تمرکز بارش ها در مناطق مرکزی، جنوب و سواحل است، افزود: رگبارفوق سنگین باران، رعدوبرق همراه با وزش باد شدید و احتمال بارش تگرگ، از مهمترین پیامدهای این سامانه بارشی است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با تأکید بر طغیان رودخانه های محلی در نیمه جنوبی استان، افزود: آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، بالاآمدن سطح آب سدها، برخورد صاعقه، مه گرفتگی، کاهش دید، لغزندگی جاده ها در مناطق کوهستانی خاش و بزمان به جهت بارش برف از عمده پیامدهای سامانه بارشی جدید در اکثر نقاط استان است.

حیدری توصیه کرد: در زمان فعالیت سامانه بارشی از اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها اجتناب شود همچنین از سفرهای غیر ضروری پرهیز شود. همچنین در این مدت در تردد جاده ای با احتیاط کامل رفتار شود و از صعود به ارتفاعات استان به دلیل بارش برف و وزش باد شدید خودداری شود.

عضو ستاد مدیریت بحران هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: روز یکشنبه کاهش محسوس دما در مناطق مرکزی استان پیش بینی می شود که بارش برف طی این روز در ارتفاعات نواحی مرکزی استان دور از انتظار نیست.

وی در ادامه به تشریح وضعیت جوی سواحل جنوب استان اشاره کرد و گفت: دریای عمان مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

حیدری افزود: امروز در جنوب شرق و روز پنجشنبه در نوار غربی استان وزش باد به نسبت شدید در برخی ساعات همراه با گردوخاک پیش بینی می شود.

انتهای پیام/3139
Share/Save/Bookmark